جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

هشدار نابودی جنگل های بلوط زاگرس در مستند «درختان ایستاده می میرند» - صفحه محتوایی خبر

 

 

هشدار نابودی جنگل های بلوط زاگرس در مستند «درختان ایستاده می میرند»

هشدار نابودی جنگل های بلوط زاگرس در مستند «درختان ایستاده می میرند»

 

مستند «درختان ایستاده می میرند» از تولیدات شبکه استانی سیمای جهان بین، مخاطرات زیست محیطی نابودی جنگل های بلوط را به تصویر می کشد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مركز چهارمحال و بختياري: جنگل های بلوط زاگرس یکی از مهمترین پوشش های گیاهی منطقه است که اهمیت زیادی در طبیعت و نقش بسزایی در کاهش آلاینده های زیست محیطی دارد؛ همجواری این جنگل ها با زاگرس نشینان روستایی و استفاده بی رویه اهالی از طبیعت برای درآمدزایی از جمله استفاده از چوب بلوط برای تولید زغال، متأسفانه سرسبزی و طراوت جنگل ها را به مخاطره انداخته است.

مستند «درختان ایستاده می میرند» روایت داستان معلمی است که از راهی دور برای تدریس به روستایی در زاگرس میانی آمده است و جدای از شغل معلمی، توجه ویژه ای به طبیعت و تلاش برای حفظ جنگل ها با مشارکت روستاییان دارد.

در این مستند، با نگاهی ظریف به اهمیت حفظ این پوشش گیاهی و مخاطرات زیست محیطی تخریب جنگل ها بر روی زندگی و حیات بشر پرداخته و فرهنگ صیانت از طبیعت و امرار معاش بدون جنگل، معرفی صنایع داخلی، کارآفرینی و اشتغالزایی به تصویر کشیده شده است.

مستند «درختان ایستاده می میرند» به تهیه کنندگی و کارگردانی یزدان کیانی، تصویربرداری وحید حسین زاده و تدوین صفی الله حسینی به مدت25 دقیقه در سیمای جهان بین تولید شده است.