جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

هفتاد و دوساعت فرصت برای رفع گرفتاری سفر به آبادان - صفحه محتوایی خبر

 

 

هفتاد و دوساعت فرصت برای رفع گرفتاری سفر به آبادان

تله‌فیلم «بهمنشیر» با موضوع اجتماعی به کارگردانی حمیدرضا لوافی و تهیه‌کنندگی مهدی علینقی‌پور به سفارش مرکز سیمای استان ها در  صدا و سیمای مرکز آبادان و تهیه و تولید می شود.

«مهدی علینقی‌پور» در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تله فیلم بهمنشیر به مدت 20 روز پیش تولید داشته و تصویربرداری آن  نیز 20 روز طول کشیده است.

وی از تدوین، صداگذاری و موسیقی این تله فیلم خبر داد و ابراز داشت: در حال  حاضر تدوین تصاویر توسط روح الله هاشمی به نیمه رسیده و ساخت موسیقی به عماد توحیدی سپرده شده است.

وی درباره فیلم توضیح داد: تاکنون هر فیلمی که در آبادان ساخته شده است به بافت شهری و امروزی آبادان نپرداخته، تنها به دلیل وجود نخلستان‌ها، بیشتر فیلم‌های تاریخی و یا جنگی در این شهر ساخته شده است. ‌در این فیلم سعی شده به بافت شهری و روز آبادان با طرح یک موضوع اجتماعی بپردازیم.

وی در خصوص داستان این تله فیلم بیان داشت: جلیل دریساوی و پسر ده ساله‌اش بعد از سال ها دوری از زادگاه خود آبادان به آنجا برگشته است اما به دلخواه خود نیامده بلکه از سر اجبار به این کار تن داده است.

alt

 خانواده و دوستانش هم از بازگشت او چندان خوشحال نیستند. او سه روز فرصت دارد تا خودش را از شر گرفتاری پیش آمده نجات دهد اما شرایط چندان هم بر وفق مراد او پیش نمی رود. وی با بیان اینکه تمامی لوکیشن های تله فیلم در آبادان است خاطر نشان کرد: تمامی بازیگران تله فیلم بهمنشیر بومی هستند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: تله فیلم بهمنشیر تا اواخر اردبیهشت آماده نمایش خواهد شد.

گفتنی است در این تله فیلم بازیگرانی همچون علی سهیم پور، محسن نیکویی، بدرالسادات برنجانی، علی حقیقت، ابتسام بغلانی، طیبه نیک آزاد، حسین پوریده، عبدالله  نعیم‌زاده، بسمه پورالحایی و هنرمند خردسال محمد امین همت‌آبادی به همراه تعدادی از هنرمندان آبادان و خرمشهر به ایفای نقش می پردازند.

تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از:

نویسنده: حمیدرضا لوافی (براساس طرحی از نادر لباف)/ مدیر تصویربرداری: شهرام نجاریان/ صدابردار: مهدی صالح کرمانی/ طراح صحنه و لباس: رضاحاجی درویش/ طراح چهره‌پردازی: پریاروشن/ دستیار و برنامه‌ریز: عباس نظام‌دوست/ تدوین: روح الله هاشمی/ موسیقی: عماد توحیدی/ مدیر تولید: ٱندرانیک خچومیان/

alt

alt