جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هفته دفاع مقدس در صداوسیمای مرکز کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

هفته دفاع مقدس در صداوسیمای مرکز کرمان

هفته دفاع مقدس در صداوسیمای مرکز کرمان

 

به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و قدردانی از رشادتهای یادگاران هشت سال دفاع مقدس، صداوسیمای مرکز کرمان برنامه‌های متنوعی را در هفته دفاع مقدس تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، اطلاعات برنامه‌های صداوسیمای مرکز کرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس به شرح زیر است:

ویژه برنامههای سیمای کرمان در هفته دفاع مقدس:

سیمای مرکز کرمان از ابتدای هفته دفاع مقدس هر شب برنامه «خاکریز» را به مخاطبانش تقدیم می‌کند. «خاکریز» ویژه برنامه زنده هفته دفاع مقدس است که باهدف پاسداشت حماسه شهدا و ایثارگران و خانواده معظم شهدا در شبکه کرمان پخش میشود. برنامه زنده «خاکریز» به مدت 45 دقیقه ساعت 21 در هفته دفاع مقدس از شبکه استانی سیمای مرکز کرمان پخش می‌شود. آیتمهای این برنامه شامل: آرم شروع و پایان، پلاتو، کارشناس، میهمانان ویژه، رفتند تابمانیم (بیان قصه‌های جذاب از شهدای یگان‌های مختلف حاضر درجبهه)، دانشگاه جنگ با معرفی هشت شهید دانشجوی کرمانی خط شکن، (معرفی هشت عملیات که کرمانی‌ها درآن نقش داشتند)، ارتباط زنده با مناطق جنگی، سکانس برتر (گزیدهای از سکانس های به یاد ماندنی دفاع مقدس) است. ویژه برنامه «خاکریز» را علی عسکریزاده تهیه، علی برهانی تدوین، محسن مشایخی تصویربرداری، مجید حسینینسب صدابرداری، عماد محمدی اجرا  می‌کند علاوه بر ویژه برنامه‌های تأمینی و میان برنامه‌های مناسبتی پخش سیما، برنامه‌های کودک، نوجوان، جوان، شهر به شهر نیز با حال و هوای دفاع مقدسی برای مخاطبان تهیه و پخش می‌شود.


ویژه برنامههای شبکه رادیویی مرکز کرمان در هفته دفاع مقدس:

ویژه برنامه «خط مقدم» در ساختار کلامی، پیامی، آوایی از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 20 به مدت 55 دقیقه بهصورت زنده و با بخشهای کارشناسی، گزارش،خاطرات دفاع مقدس، شعر دفاع مقدس، موسیقی، تلفن‌ها و پیامک‌های مردمی تهیه و در هفته دفاع مقدس پخش می‌شود. تهیهکننده و نویسنده این برنامه مریم مستوفیپور و گوینده آن محمد برزگر است و گزارشگران آن مریم انجم شعاع، صدیقه پورشیخعلی و مرتضی دامغانی هستند.

«پلاک» عنوان برنامهای 30 دقیقهای به تهیهکنندگی شبنم بختیار است که پنجشنبه چهارم مهر به مدت 30 دقیقه ساعت 12، از صدای مرکز کرمان پخش می‌شود و حماسه دفاع مقدس را از زوایای مختلف با حضور یادگاران دفاع مقدس، بررسی میکند و در آن صحبتهای رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، پیا‌مهای شهدا و خانواده‌های آنان پخش می‌شود. صدابردار این برنامه محسن اخلاقی نسب و گوینده و نویسنده آن وحید یوسفزاده است.

برنامه «کرمان سلام» به تهیهکنندگی معصومه طالبیزاده، با بخشهای فرازهایی از بیانات رهبرمعظم انقلاب، گفتوگو با کارشناسان دفاع مقدس و پرداختن با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، گزارش در هفته دفاع مقدس هر روز به مدت 30 دقیقه به صورت زنده از ساعت 6:30، از شبکه رادیویی مرکز کرمان پخش می‌شود. گوینده و نویسنده  این برنامه زهرا استاد نارویی و گزارشگر آن صدیقه پورشیخعلی است.

 برنامه «مدرسه عشق» برنامهای 30دقیقهای است که در هفته دفاع مقدس به طور ویژه از سوم مهر، ساعت 12، از شبکه استانی صدای مرکز کرمان پخش می‌شود. در این برنامه نقش بسیج و بسیجیان در دفاع مقدس در قالب بخشهای گفتاری، گزارش و کارشناس خاطرات بسیجیان بررسی می‌شود.نویسنده و تهیهکننده این برنامه ابراهیم بنی اسدی، گوینده آن حکیمه شیروانی و گزارشگرش مریم انجم شعاع است. در دیگر برنامه‌های شبکه استانی صدا نیز به مناسبت این ایام به موضوع دفاع مقدس پرداخته می‌شود.

تدارک معاونت خبر و فضای مجازی مرکز کرمان در هفته دفاع مقدس

تولید و نشر پوستر روز شمار هفته دفاع مقدس، گزیده مستندهای دفاع مقدس خاطرات والدین و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در قالب ویدیوهای کوتاه، بازنشر وصیت نامه شهداء در قالب عکس نوشته، نشر گزیده ویژه برنامه‌های سیما و صدا در هفته دفاع مقدس، کلیپهای تصویری دفاع مقدس، گزیده سخنان حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص دفاع مقدس و گزیده فیلمهای سینمایی دفاع مقدس از اقدامات معاونت فضای مجازی است.
همچنین معاونت اطلاعات و اخبار مرکز کرمان هم با پوشش خبری مراسم مختلف ویژه این هفته در استان و تهیه گزارشهایی، یاد و نام ایثارگران و دلاورمردان سالهای پر افتخار دفاع مقدس را گرامی میدارد.