جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

همایش رسانه و انتخابات و راه اندازی سامانه نوین افکار سنجی در صدا و سیما مرکز فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

همایش رسانه و انتخابات و راه اندازی سامانه نوین افکار سنجی در صدا و سیما مرکز فارس

همایش رسانه و انتخابات و راه اندازی سامانه نوین افکار سنجی در مرکز فارس

همایش رسانه و انتخابات و راه اندازی سامانه نوین افکار سنجی در صدا و سیما مرکز فارس

رییس مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی در همایش رسانه و انتخابات در صدا وسیمای مرکز فارس گفت: این سامانه یکی از ابزارهای روز دنیا در نظر سنجی و مبتنی بر نظر سنجی تلفنی است .

دکتر عبدالملکی سرعت بالا در جمع آوری دیدگاه های مردمی نسبت به موضوعات مختلف از جمله انتخابات و گرفتن بازخورد افکار عمومی را از ویژگی های برجسته این سامانه بیان کرد .

وی افزود : این سامانه می تواند در تبدیل نظر سنجی های مردمی به اطلاعات در حوزه پژوهش سازمان بسیار کارگشا و تاثیرگذار باشد .

وی مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما را بزرگترین ، قدیمی ترین و دقیق ترین مرکز سنجش افکار کشور دانست و افزود : اختلاف کمتر از دو دهم درصدی در نتایج انتخابات ریاست جمهوری میان مرکز پژوهش های صدا و سیمای فارس و رسانه ملی دلیلی بر پایایی و اعتبار داده های پژوهشی این مرکز است .

عبدالملکی به انجام اولین نظر سنجی در راستای تبیین موضوع انتخابات و اطلاع سانی کامل به مخاطبان اشاره کرد و گفت در این نظر سنجی صدا و سیما به عنوان معتبرترین مرجع کسب خبر توسط مردم ارزیابی شد .

وی افزود : این در حالی است که در استان فارس 75 و اندی درصد مردم صدا و سیما را به عنوان اولین مرجع کسب خبر اعلام کرده اند و 80 درصد مردم کشورمان هم به شبکه های اجتماعی اعتماد ندارند .

رییس مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی در جمع مدیر کل ، معاونان ، کارکنان صدا و سیما و اصحاب رسانه و مدیران و متولیان ستاد انتخابات استان فارس به تشریح گوشه هایی از فعالیت های ضد اسلامی و ضد انقلابی شبکه های معاند ماهواره ای پرداخت .

وی به تشریح آرایش ساختاری و محتوایی هدفمند یکی از شبکه های بیگانه که توسط مرکز پژوهش صدا و سیما تهیه شده بود پرداخت و افزود: این نوع آرایش رسانه ای بر تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی ، رواج نگرش غربی در بین مردم ایران و ایجاد تنش های سیاسی و انتخاباتی تمرکز دارد چرا که با این حربه می تواند مردم ایران را از ارزش های اسلامی و انقلابی دور کند .

وی افزود در این شرایط حساس، رسانه های داخلی باید تمام توان خود را برای تعالی ، رشد و حضور حداکثری مردم در انتخابات بکارگیرند چرا که بار اصلی خنثی سازی توطئه های دشمن بر عهده رسانه هاست .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس هدف برگزاری این همایش را بحث و تبادل نظر رسانه ها و متولیان انتخابات استان ، بیان دیدگاه و مطالبات و خواسته های طرفین بیان کرد تا با همدلی و همزبانی انتخاباتی باشکوه در فارس برگزار شود .

سهرابی به پیش قدم بودن رسانه ها در رویدادهای محلی ، ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: رسانه ها همیشه قبل ، حین و بعد از یک رویداد در میدان هستند تا تبیین ، تشویق ، تهییج و آرامش بخشی افکار عمومی را فراهم کنند .

وی با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: تمامی رسانه های فارس آماده حضور و انعکاس اخبار انتخاباتی استان هستند .

سید تقی سهرابی گفت : صدا و سیما همواره در نظر سنجی پیشقدم بوده است ونظر سنجی های این سازمان همیشه جز نظر سنجی های موثق ، متقن و قابل اعتماد بوده و هست .

م