سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

همایش مشاوران امور زنان و خانواده صدا و سیما برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

همایش مشاوران امور زنان و خانواده صدا و سیما برگزار شد

زنان تأمین کننده بزرگترین سرمایه و ثروت جامعه یعنی پرورش و تربیت انسانی می باشند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در جمع  نمایندگان معاونت های سازمان صدا و سیما در امور زنان و خانواده و همچنین مشاوران مدیران کل مراکز استان ها در امور زنان گفت: زن در خانواده به عنوان مدیر قرار گاه پرورشی و تربیتی باید از آرامش برخوردار باشد تا بتواند نقش مربی تعالی بخش را ایفا نماید.

حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی با اشاره به رخنه فرهنگی غرب که زن را به محیط پر تلاطم بیرون خانواده هدایت می کند، تا کید کرد: مهمترین دغدغه جامعه زنان ارزش مدار رسانه ملی باید ایستادگی در برابر این هجمه فرهنگی غرب باشد و از طریق رسانه، پیگیر نقشی بی بدیل تولید و تربیت سرمایه انسانی باشند.

او با تبیین چهار ثروت طبیعی، فیزیکی، نیروی انسانی و سرمایه معنوی در هر جامعه گفت: زنان بطور ویژه و خاص، تامین کننده بزرگترین سرمایه و منبع اصیل ثروت یعنی انسان هستند و اگر تربیت نیروی انسانی به شکل صحیح تحقق نیابد، قطعا موضوعات نیروی سالم بازار کار، نیروی مدیریت، توسعه و تربیت نیروی پژوهشی و کارامد، غیر قابل دسترس است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: باید از هر امری که مایه تلاطم روحی و روانی و نقش تخریب کنندۀ بزرگترین مأموریت جامعۀ زنان را دارد، جلوگیری کرد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در بخشی دیگر از سخنانش در بیان جایگاه مادری در قرآن و متون فقهی تصریح کرد: واژه مقدس " ام " در قرآن، به معنای اصل، ریشه، پناهگاه و پشتیبان است که در حقیقت مبین ریشه استواری، صداقت و شرافت زن در اسلام و نقش بنیانی آن در خانواده و رشد و تعالی جامعه می باشد.

وی از مشاوران بانوان سازمان صدا و سیما خواست در خصوص تولیدات آثار هنری با جدیت نظارت و هدایت نمایند.

در این نشست خانم سلیحی مشاور رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده نیز به فرازهایی از بیانات امام خمینی ( ره ) و مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه زن در اسلام اشاره و تاکید کرد: زنان، مادر همه پدران اند و اگر بستر نگرش جامع و صحیح نسبت به زن فراهم نشود، تربیت عاطفی و روحی اعضای جامعه دستخوش انحرافات فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

alt

alt