جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

همایش معاونین برنامه ریزی و نظارت مراکز استان ها برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

همایش معاونین برنامه ریزی و نظارت مراکز استان ها برگزار شد


همایش معاونین برنامه ­ریزی و نظارت مراکز استان­ ها با شعار"برنامه آینده­نگر، تولید پژوهش محور، نظارت مستمر" از 12 تا 14 دی ماه سال جاری در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، در این همایش که با هدف افزایش آگاهی معاونان برنامه­ ریزی و نظارت مراکز استان­ ها برای ارتقاء تعامل حوزه برنامه­ ریزی با برنامه­ سازی و تولید، نظارت موثر در معاونت­ های برنامه ریزی و راه­کارهای ارتباط کارآمد پژوهش با تولید برگزار شد ، چهار کارگروه تولید به دبیری اکبری معاون برنامه­ ریزی و نظارت مرکز مازندران، پژوهش به دبیری میره­جینی معاون برنامه­ ریزی و نظارت مرکز گیلان، نظارت به دبیری کریمی معاون برنامه ­ریزی و نظارت مرکز قم و بررسی مشکلات مراکز به دبیری رئوف معاون برنامه­ ریزی و نظارت مرکز فارس تشکیل و پرسشنامه محتوایی محورهای اصلی همایش توسط اعضاء هرکارگروه تکمیل و جمع­بندی آن از سوی دبیر کارگروه در همایش ارائه گردید.

افتتاحیه همایش
در مراسم افتتاحیه این همایش علیزاده مدیر کل برنامه­ ریزی و نظارت معاونت امور استان­ ها ضمن خیرمقدم و خوش­آمدگویی، تشریح و بررسی چالش های برنامه ریزی و تولید، ارائه راهکارها و شاخص­ ها موثر و کارآمد برای پیوند بین حوزه برنامه ریزی و تولید، تعیین شاخص های موفقیت مدیران برنامه ریزی در حوزه تولید، ارائه راهکارهای مناسب برای پیوند حوزه پژوهش با فرایند برنامه­ سازی، ارائه و سازوکارهای ساختاری در خصوص ارتباط پژوهش و تولید، ارائه راهکارهای موثر برای تقویت حوزه نظارت در مراکز، طرح و بررسی مشکلات حوزه نظارت، بررسی شاخص های مربوط به فرم های ارزیابی و نظارت را از جمله سر فصل ها و نکات قابل بررسی در این همایش بیان نمود.
در ادامه، مدیران اداره کل برنامه­ریزی و نظارت، آقایان مقیمی مدیر طراحی و توسعه سیستم­ ها و دبیر همایش، شبیه ­خوانی مدیر اطلاعات و برنامه­ ریزی، صداقت مدیر برنامه­ ریزی و هماهنگی تولیدات مشارکتی و ضمیریان مدیر پژوهش گزارشی از موضوعات تخصصی مرتبط با مدیریت خود اراِئه نمودند.
همچنین دکتر رحمتی مدیر کل برنامه ­ریزی و نظارت معاونت توسعه و فناوری ، امیر احمدی مدیر کل پشتیبانی و نظرسنجی مرکز پژوهش و میرزایی مدیر کل نظارت استان­ ها در مرکز نظارت و ارزیابی از سخنرانان بعدی این همایش بودند که  مطالبی در خصوص بودجه عمرانی برنامه­ ریزی فنی و مسائل مرتبط با مراکز استان ­ها بیان نمودند.
 
اختتامیه همایش
در مراسم اختتامیه همایش دولت کردستانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان و دکتر کردی مدیر عامل محترم منطقه آزاد چابهار ضمن خوش­آمدگویی به معاونان برنامه­ ریزی و نظارت در خصوص ویژگی­ های منطقه آزاد چابهار مطالبی ارائه نمودند.
دکتر طلوعی رئیس مرکز پژوهش و افکارسنجی سازمان نیز در این مراسم ضمن اشاره به نقش ­آفرینی پژوهش از حوزه بازخورد به حوزه راهبرد و از حوزه راهبرد به سیاست­گذاری محتوایی ، راه­ اندازی سامانه پارت برای دیده ­بانی فرهنگی و اجتماعی کشور و پیگیری جدی تاسیس پژوهشگاه مطالعات رسانه­ ای را مورد تاکید قرار دادند.
دکتر رضی معاون محترم پژوهش، برنامه ­ریزی و نظارت سازمان  نیز از دیگر سخنرانان مراسم اختتامیه ضمن تاکید بر همکاری مشترک حوزه برنامه­ ریزی و نظارت با حوزه مالی و اداری در مراکز ؛ صرفه­ جویی، استفاده بهینه از منابع موجود و اولویت­بندی بودجه و امکانات ، بیان سیاست ­های سازمان در حمایت و تعامل با دستگاه­ های اجرایی و در راس آن دولت و قوه مجریه و تزریق این سیاست به حوزه رسانه و برنامه­ ساز، تغییر رویکرد سازمان در تخصیص بودجه بر اساس عملکرد ، تعیین موضوعات سازمانی و طرح­ های مورد نیاز سازمان در حوزه پژوهش و ارائه به مرکز پژوهش و سنجش افکار برای اجرا را از جمله نکات مورد توجه بیان کردند .
 
تقدیر از مراکز برتر
در پایان از مراکز برتر در حوزه نظارت و برنامه­ ریزی (در سال97) تقدیر شد. بر این اساس از آقایان رئوف معاون مرکز فارس و طالب­ پور معاون مرکز گیلان (مرکز اول بصورت مشترک)، کریمی معاون مرکز چهارمحال و بختیاری و آبگون­صاف معاون مرکز زنجان (مرکز دوم بصورت مشترک)، حسن­زاده معاون مرکز کهگیلویه­ و بویراحمد و ناصری سرند معاون مرکز آذربایجان­ شرقی (مرکز سوم بصورت مشترک)، رضوی مدیر اطلاعات و برنامه ریزی مرکز کیش (مرکز چهارم) و میدانی معاون مرکز خوزستان (مرکز پنجم) تقدیر شد.
همچنین از آقایان شهرکی، سرابندی و تراب معاونان مراکز سیستان و بلوچستان، البرز و بوشهر به خاطر بیشترین پیشرفت در حوزه اطلاعات و برنامه ­ریزی، طراحی و توسعه سیستم­ ها و هماهنگی تولیدات مشارکتی و آقایان خواجویی و بستانی معاونان مراکز خلیج فارس و خراسان جنوبی به خاطر بیشترین پیشرفت در عمل به تعهدات ویژه سایت نگاه، تقدیر شد.