رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

همدان براي تبليغ قابليت هاي گردشگري،به كمك صداوسيما نياز دارد - صفحه محتوایی خبر

 

 

همدان براي تبليغ قابليت هاي گردشگري،به كمك صداوسيما نياز دارد

همدان براي تبليغ قابليت هاي گردشگري،به كمك صداوسيما نياز دارد

 

استاندار همدان با بيان اينكه ظرفيت‌هاي گردشگري همدان مغفول مانده است، گفت: بايد ويژگي هاي اين استان با استفاده از هنر پويانمايي منعكس شود.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، محمدناصر نيكبخت در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني در همدانضمن قدرداني از برگزاري اين جشنواره در استان همدان گفت: جشنواره پويانمايي تلويزيوني نشاط خاصي به استان داده و طبق آمار ما ،شش هزار نفر از برنامه‌هاي فرهنگي جشنواره به طور مستقيم و زنده بهره مند شده اند.

استاندار همدان با اشاره به استقبال بي نظير مردم ،به ويژه كودكان و نوجوانان همداني از اين جشنواره  گفت: صداوسيما در ايجاد نشاط و شادابي براي مردم نقش اثرگذاري دارد.

نيكبخت با تأكيد بر حمايت از توليدات انيميشن در مراكز استان ها، گفت: همدان مهد مفاخر و مشاهير بزرگي چون بوعلي سينا است و بر همين اساس از هنرمندان عرصه توليد پويانمايي براي توليد فيلم‌هاي پويانمايي شاخص در باره شخصيت ها و مفاخر استان حمايت و در اين راه با صدا و سيما همراهي مي كنيم.

وي انيميشن را ابزاري براي ترويج صلح و خلاقيت دانست و با بيان اينكه بايد خدمات بزرگان اين سرزمين با استفاده از اين هنر منعكس شود، گفت: همدان در حوزه انيميشن صاحبنظران و افراد بزرگي دارد و بايد از آنها حمايت شود.

استاندار همدان همچنين استقرار دبيرخانه دائمي جشنواره پويانمايي در استان همدان و راه اندازي

دانشكده پويانمايي در اين استان را نيز از رئيس رسانه ملي خواستار شد و آمادگي استانداري را براي كمك به تجهيز و نوسازي مركز استاني صدا و سيما در همدان اعلام كرد.

استاندار همدان به ويژگي هاي گردشگري همدان نيز اشاره كرد و از رسانه ملي خواست براي ترويج و تبليغ گردشگري در همدان كمك كند.

* اضافه مي شود در پي درخواست استاندار و نمايندگان مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي براي راه اندازي دانشكده پويانمايي در همدان ، رئيس رسانه ملي ديشب در مراسم اختتاميه جشنواره ملي پويانمايي تلويزيوني ، با اين درخواست موافقت كرد.