سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

همدلی اقوام ایرانی با صدای ایرانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

همدلی اقوام ایرانی با صدای ایرانی

اداره کل صدای استان ها به منظور تقویت برنامه های تامینی شبکه های استانی صدا، برنامه صدای ایران با موضوع گردشگری را در شهریورماه به اجرا می گذارد.

مدیرکل صدای استان ها با اعلام این خبر اجرای این طرح را زمینه مناسب برای افزایش همگرایی ملی از طریق تولید برنامه های جذاب و شنیدنی عنوان کرد و افزود: در اجرای طرح گردشگری در صدای ایران، شبکه های استانی صدا موظف هستند برنامه هایی را با هدف معرفی جذابیت های ملی تولید کنند.

ابوالفضل معصومی فر با تاکید بر اینکه مراکز در تولید این برنامه ها رعایت موضوعات فرا منطقه ای را می نمایند افزود: برنامه ها به نحوی تولید می شود که حس تعلق را برای همه شوندگان در سراسر ایران فراهم می آورد.

وی اجرای این طرح را از ابتدای شهریور ماه و بر اساس جدول زمانی تنظیم شده برای پخش عنوان کرد و افزود: بر اساس این جدول با پخش این  برنامه از هر شبکه رادیویی استانی، دیگر مراکز موظف به دریافت و پخش همزمان آن از شبکه استانی خود هستند.

معصومی فر مهمترین محورهای موضوعی برنامه های تولید را آداب و رسوم، بازی ها و ضرب المثل های بومی، مختصات جغرافیایی، معرفی روستاهای نمونه گردشگری و میراث فرهنگی بیان کرد و افزود: برای هر برنامه سه مرکز به عنوان همکار معرفی شده اند که گزارش هایی را تهیه و به برنامه ارسال می کنند.  

alt

مدیرکل صدای استان ها آغاز این طرح را از روز دوم شهریورماه همزمان با آغاز هفته دولت با اجرای مرکز مازندران و همیاری صدای مراکز خوزستان، اصفهان و سمنان بیان کرد و افزود: آخرین برنامه تابستانی صدای ایران روز 28 شهریور ماه با اجرای مرکز اصفهان و همکاری مراکز کردستان، اردبیل و ایلام خواهد بود.