اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۲ فروردین ۱۳۹۷

همراهي مركز قم با راهيان نور در نوروز - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

همراهي مركز قم با راهيان نور در نوروز

در آستانه نوروز و همزمان با شروع سفركاروان هاي راهيان نور صدا و سيماي مركز قم براي انعكاس اين رويداد برنامه‌هايي تدارك ديده است.

همراهي مركز قم با راهيان نور در نوروز

به گزارش روابط عمومي مرکز قم، راديو قم در ويژه برنامه‌ صبحگاهي «صداي بهار» كه در نوروز پخش مي‌شود حال و هواي مناطق عملياتي دفاع مقدس را از طريق برقراري ارتباط زنده راديويي با خبرنگاران مستقر در نواحي مرزي و مراكز كرمانشاه، ايلام، آذربايجان غربي، خوزستان و ... انعكاس مي‌دهد.

همچنين در ويژه برنامه عصرگاهي نوروزي با نام «راديو نوروز» نيز با استقرار گروه سيار راديويي و پخش زنده برنامه از محل ستاد استقبال از كاروان هاي راهيان نور و مسافران نوروزي در ورودي شهر قم به گفتگو با مسئولان ستاد راهيان نور و انعكاس برنامه هاي آنان خواهد پرداخت. همچنين با استفاده از امكان نوين راديو نما تصاوير كاروان هاي راهيان نور در اين رسانه پخش مي شود.

برنامه راديويي «ضرب عشق» كه در 16 قسمت 30 دقيقه اي تدارك ديده شده با موضوع كاروان هاي راهيان نور در قالب تركيبي ـ نمايشي با بخش هايي از جمله معرفي يادمان هاي دفاع مقدس در مناطق مرزي از راديو قم پخش مي‌شود.

شبكه نور نيز همزمان با ايام نوروز به كاروان‌هاي راهيان نور توجه ويژه‌اي داشته است. ويژه برنامه زنده صبحگاهي «عيد اومده» با برقراري ارتباط با مناطق عملياتي و پخش گزارش‌هاي مرتبط به اين موضوع مي پردازد.

ويژه برنامه عصرگاهي نوروزي با عنوان «شادمانه» نيز با پيش بيني روزانه 10 دقيقه ارتباط زنده با گزارشگران اعزامي به مناطق عملياتي و مراكز صدا و سيما در آن مناطق به انعكاس حال و هواي كاروان هاي راهيان نور خواهد پرداخت.

مستند تلويزيوني «سرزمين دلبري» شامل 10 برنامه 20 دقيقه اي با موضوع كاروان هاي راهيان نور از 30 اسفند هر روز قبل از اذان مغرب به افق قم از شبكه نور پخش مي‌شود. همچنين در فواصل پخش برنامه هاي شبكه هم از سرودها، نماهنگ ها و توليدات تلويزيوني و تصاوير مناطق عملياتي مرتبط استفاده خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار مركز قم نيز با اعزام گروه خبري به مناطق عملياتي و ارتباط زنده و تهيه گزارش هاي خبري حال و هواي كاروان هاي راهيان نور را در بخش‌هاي خبري 18:30 و 22:45 سيماي نور و 16 راديو قم انعكاس مي دهد. همچنين در برنامه «گفتگوي خبري» سيماي نور نيز فعاليت هاي ستاد راهيان نور با گفتگوي زنده با مسئولان اين ستاد را پخش  مي كند.

پايگاه بسيج صدا و سيماي مركز قم هم با اعزام گروه برنامه ساز سه مستند 30 دقيقه اي در مناطق عملياتي جنوب خواهد ساخت. همچنين يك مستند گزارشي 25 دقيقه اي و چند ميان برنامه براي پخش از شبكه نور در دست ساخت دارد.