جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

همراهی اترک با کوچ عشایر کرمانج - صفحه محتوایی خبر

 

 

همراهی اترک با کوچ عشایر کرمانج

گوشه هایی از زندگی سراسر تلاش و حرکت عشایر کرمانج خطه خراسان شمالی در برنامه هفت قسمتی « کوچ » به نمایش در می آید .

به گزارش روابط عمومی مرکز صدا وسیمای خراسان شمالی؛ مجموعه برنامه هفت قسمتی « کوچ » به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا مهاجری برای پخش در شبکه استانی اترک در حال تولید است.

بنا بر این گزارش، در این برنامه زندگی عشایر کرمانج استان خراسان شمالی در قشلاق مراوه تپه از توابع استان گلستان و سپس کوچ بهاره ایلات عشایر استان از استان گلستان به ییلاق خراسان شمالی به تصویر کشیده می شود.

به گفته تهیه کننده و کارگردان این برنامه تلویزیونی در روند تولید و تصویربرداری این اثر، بره زایی دام ها - بازارهای فروش محصولات لبنی و پروتئینی عشایر – صنایع دستی رایج در بین عشایر این منطقه – حرکت آنان و اتفاقات مسیر کوچشان در ییلاق و قشلاق – و غذاهای محلی آنان از جمله مواردی است که به آنها پرداخته شده و به تصویر کشیده  می شوند .

این اثر تلویزیونی در هفت قسمت 26 دقیقه ای به سفارش سیمای شبکه اترک به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا مهاجریان، تصویربرداری محمد اسپیگی و نویسندگی اسماعیل حسین پور از محققان و نویسندگان استان در حال تولید است.

از دیگر عوامل برنامه « کوچ » می توان به علی میرقراچرلو برنامه ریز و مدیر تولید، ملک حسن صالحی، اعظم مهاجری و مرتضی قنبرآبادی بعنوان پژوهشگران این اثر و ابوطالب روحانی و محمد قربانی بعنوان دستیاران صدا و تصویر اشاره کرد .

alt

alt