جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

همراه با برنامه های صداوسیمای گیلان در اربعین سالار شهیدان - صفحه محتوایی خبر

 

 

همراه با برنامه های صداوسیمای گیلان در اربعین سالار شهیدان

همراه با برنامه های صداوسیمای گیلان در اربعین سالار شهیدان

 

صداوسیمای گیلان با برنامه های «سلام بر عشق»، «چله عاشقان»، «حسینیه عشق» و ... در روز اربعین حسینی، دل های سوگواران را روانه کربلا می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه «سلام برعشق» به تهیه کنندگی و نویسندگی مسعود محمدزاده،  گویندگی سید‌احمد قدسی و گزارشگری علی شسمایی و مریم شیرزاد، روز اربعین سید و سالار شهیدان(ع) از رادیو گیلان به صورت زنده پخش می‌شود. تبیین اهمیت اربعین، اربعین در روایات اسلامی، شرح زیارت اربعین، اعمال ویژه روز اربعین، کرامات حسینی و ... از محورهای برنامه است. گزارش های اربعینی در سطح استان، ارتباط با اماکن مقدسه، نمایش، کارشناسی، میان برنامه‌ ها، ارتباط با شعرای آیینی استان و کشور، مداحی  و تصنیف های اربعینی، پخش زیارت اربعین و ... آیتم های برنامه را تشکیل می دهد.

برنامه«چله عاشقان» با هدف استفاده از فرصت ارزشمند اربعین حسینی برای رشد و ارتقای جنبه‌ های معنوی و کارکرد اصلی و ماهیت ذاتی اربعین، روز پنجشنبه 17 مهر از ساعت 17 به مدت 180 دقیقه روی آنتن می رود. این برنامه شامل بخش های گزارش، بسته‌ های صوتی، کارشناسی، تلفن‌های مردمی‌ و پیامک، موسیقی و ... است. این برنامه به تهیه کنندگی و نویسندگی سید‌رضا سید‌دانش، گویندگی سیده جماور هاشمی و میلاد غیور و گزارشگری داریوش محمدی به سمع شنوندگان گیلانی می رسد.

همچنین پادکست«چله عاشقان» به تهیه کنندگی مسعود محمدزاده و گویندگی مهدی عطایی به مدت 45 دقیقه، با محتوای شرح و تفسیر زیارت  اربعین، فلسفه اربعین، آثار و برکات اربعین، اربعین در گذر تاریخ، گزارش، بخش های کارشناسی، تصنیف و مداحی، از صدای مرکز گیلان پخش می‌ شود.

با توجه به گستردگی سایه شوم ویروس منحوس کرونا و نبود امکان پیاده روی اربعین حسینی، برنامه «حسینیه عشق» کاری از سیمای مرکز گیلان، سعی دارد تکیه ای را به راه انداخته تا مردم عزادار استان بتوانند با برپایی سوگواری در منازل خود، یاد سرور و سالار شهیدان(ع) را زنده نگه دارند. این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای محمد لطیفی، از بقعه متبرکه امامزاده‌ هاشم، از 15 تا 17 مهر ساعت 23:20 از شبکه باران و ساعت 23 از شبکه شما به روی آنتن می رود.

گفت و گوی کارشناس مذهبی، مداحی، پخش تصاویر از روضه‌های خانگی، شعر خوانی، گزارشی از موکب های ایرانی در کربلا و ... از بخش های برنامه است.