جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

همراه با خلبان شهید چاغروند "تا اوج" - صفحه محتوایی خبر

 

 

همراه با خلبان شهید چاغروند "تا اوج"

مديركل صدا و سيماي مركز ايلام از توليد مستند 30  دقيقه اي «تا اوج» به عنوان زندگي نامه خلبان شهيد غلامرضا چاغروند خبر داد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مركز ايلام: علی رامك مدير كل صدا و سيماي مركز ايلام در خصوص نحوه  تهيه و توليد اين مستند گفت: مستند تا اوج  زندگي و نحوه شهادت شهيد چاغروند از خلبانان شهيد هوانيروز را به تصوير مي كشد كه در سال 59 و در اوايل جنگ تحميلي در منطقه عملياتي دهلران به شهادت مي رسد.

وي داستان اين مستند را اينگونه بيان كرد: در ابتداي تجاوز رژيم بعثي عراق به كشور ايران اسلامي شهيد چاغروند كه در خدمت پايگاه هوانيروز كرمانشاه بود در تاريخ 59/7/20 براي كمك به رزمندگان اسلام با يك فروند بالگرد ترابري به دهلران اعزام مي شوند كه هلي كوپتر ايشان در منطقه جليزي دهلران مورد اصابت تير دشمن قرار مي گيرند وي و همراهان به اسارت دشمن درمي آيند، به گفته شاهدان عيني متجاوزان از سرنشينان بالگرد مي خواهند به امام امت توهين كنند كه با مقاومت شهيد چاغروند روبرو مي شوند و اين ايستادگي تا جايي ادامه دارد كه آن شهيد عزيز توسط يك افسر عراقي مورد حمله قرار گرفته و سرش را از بدنش جدا مي كنند و به شهادت مي رسند .

رامك در خصوص ويژگي ها و مدت زمان توليد اين مستند افزود: بهزاد آزادي پور نويسنده و تهيه كننده و طالب قبادزاده كارگردان اين مستند را با توجه به ناگفته ها و زواياي پنهان جنگ در مدت 5 ماه با بازسازي صحنه ها و نحوه اسارت و شهادت ايشان تهيه و توليد كرده اند.

 رامك با بيان تكنيك هاي مورد استفاده در اين مستند گفت: استفاده از گرافيك در تدوين صحنه ها، بازسازي مراحل پرواز و زمان  اسارت و شهادت، از جذابيت هاي اين مستند براي مخاطبان است .

alt

alt