جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

همصدایی ٣١ استان برای سرود همزمانی ملت در دهه فجر انقلاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

همصدایی ٣١ استان برای سرود همزمانی ملت در دهه فجر انقلاب

همصدایی ٣١ استان برای سرود همزمانی ملت در دهه فجر انقلاب

 

در آستانه دهه فجر سرود همدلی و همزمانی ملت ایران با همصدایی ٣١ استان طنین انداز شود .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، با فرارسیدن دهه فجر امسال  20  قومیت ایرانی از 31 استان برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سازها و آوازشان را کوک می کنند تا آثاری با مضامینی همچون پیروزی انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، سرداران شهید ، شخصیت‌های تاریخی ، دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ، حضور سرنوشت ‌ساز ملت در عرصه های تاریخی ،  شور و نشاط جوانان و توفیقات جهانی فرزندان ایران را اجرا  نمایند .
علاوه بر این در قالب کلیپ و نماهنگ نیز آثاری متناسب با تقویم رسانه‌ای صدا و سیما تدارک دیده شده است . که در فاز نخست چهار کلاکت نماهنگ ویژه برای پخش در دهه فجر آماده شده است . شعر، موسیقی و خوانندگی این آثار در صدا و سیمای مراکز آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گیلان و همدان تولید شده است  و نماهنگ‌ها که قالبی روایی دارند ، بصورت متمرکز و در طبقه الف با کیفیت  FULL  HD  تهیه شده اند .
 همچنین برای نوروز  97  مجموعه ای جدید از مراکز چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کرمان، خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و خراسان جنوبی در دست تولید هستند و با آغاز سال نو  به شنوندگان رادیو و بینندگان سیمای جمهوری اسلامی  تقدیم می شود .
علاوه بر این ، تولید آثار فاخر و ماندگار با همراهی چهره‌های ملی و اساتید طراز اول و تهیه محتوای درخور برای انعکاس در فضای مجازی مورد تاکید مورد تاکید قرار گرفت .
مدیریت هماهنگی موسیقی و سرود مراکز در معاونت امور استان‌ها ، ضمن دعوت از هنرمندان مستعد و اساتید حوزه شعر و موسیقی محلی و سنتی ، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و میراث شنیداری ایران  عزیز ، بیش از 500  اثر موسیقایی را در سال تهیه می کند و در اختیار برنامه‌سازان صدا و سیما قرار می دهد .
این آثار در ساختارهای متنوع ، با گویش‌های مختلف اقوام ایرانی و پیرامون موضوعات رسانه ای تهیه می شود.
امسال  121 قطعه از این تولیدات با موضوعاتی مطابق با راهبردهای محتوایی ابلاغ شده از سوی ستاد نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی تهیه شده اند .