جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

همه آنچه که من دارم را از شبکه مستند ببینید - صفحه محتوایی خبر

 

 

همه آنچه که من دارم را از شبکه مستند ببینید

همه آنچه که من دارم را از شبکه مستند ببینید

همه آنچه که من دارم را از شبکه مستند ببینید

همه آنچه كه من دارم با موضوع صنایع دستی استان مرکزی پنج شنبه 27 اسفندماه ساعت 17:45 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها با توجه به اهمیت استان مرکزی که برخوردار از هنر و هنرمندان نامی صنایع دستی است و رسالت رسانه استانی مبنی بر پرداختن به هنر و آداب و رسوم استانی. بر این اساس شبکه آفتاب در راستای شناسایی و معرفی هنر و هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی مستند «همه آنچه که من دارم» را با محوریت گیوه باقی سنجان تولید و پخش می کند.

همه آنچه كه من دارم به كارگرداني محمد يزدان پرست و تهيه كنندگي مصطفي شبان به زندگي عبدالله گلی سنجاني معروف به عبدالله گله، استاد مسلم گيوه بافی و دست بافته های سنتی استان مركزي مي پردازد كه براي دو سال پياپي موفق به كسب نشان و مهر اصالت هنري از سازمان جهاني يونسكو شده است. این هنرمند در سال 1319در سنجان اراك متولد شده و از نوجواني در هنرصنعت گيوه بافي اشتغال داشته است.

در این مستند که دقایقی از کارگاه گیوه دوزی را به تصور می کشد، داستاني در فيلم جريان دارد که از زبان سوژه مستند، زندگي حاج عبدالله یکی از صنعتگران بومی که با تولید گیوه های محلی به شهرت جهانی دست یافته را نقل مي کند، صحنه هاي جواني اش در جنگ را باز سازي مي کند و به روابطش با خانواده و اطرافيان مي پردازد. در لايه هاي پنهان فيلم گيوه و گيوه دوزي، جایگاه گیوه در فرهنگ و باورهای محلی منطقه معرفي مي گردد و مخاطب پس از پايان فيلم با روند دوختن گيوه نیز آشنا می شود