سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

واحد انیمیشن خراسان رضوی به تجهیزات مدرن مجهز شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

واحد انیمیشن خراسان رضوی به تجهیزات مدرن مجهز شد

با تلاش واحد پشتیبانی فنی صدا و معاونت سیمای خراسان رضوی و  در جهت  بسترسازی فنی و ارتقاء توان تولید انیمیشن طی مراسمی با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز، معاون سیما، معاون برنامه ریزی، مدیرا ن پشتیبانی فنی و تولید سیما و جمعی از عوامل تولید انیمیشن " مجموعه ای شامل 25 سیستم رایانه "  اعم از رندر فارم و کاربر انیماتور  تحویل گروه انیمیشن مرکز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، این مجموعه سیستم قابلیت تولید 4دقیقه انیمیشن سه بعدی با فرمت HD و یا حداقل 14دقیقه تولید انیمیشن در  شبانه روز با تکنیک cutout  را دارد.

همچنین این سیستم توانایی پشتیبانی از کلیه نرم افزارهای مورد کاربرد در انیمیشن مانند ،maya،softimage،3dmax و..... را دارا می باشد.

نهاوندی مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در این جلسه و در جمع انیماتورهای مرکز ضمن اعلام رسمی خبر آغاز پیش تولید پویا نمایی شهید بابا نظر، گفت: امیدواریم طی 3 سال آینده این پروژه را به پایان برسانیم .

وی با اشاره به افزایش کمی و بی سابقه تولید انیمیشن در مرکز، برای بهره مندی از توان و ظرفیت های استان  و قابلیتهای هنرمندان جوان و حرفه ای محلی در زمینه تولید انیمیشن اعلام آمادگی نمود.

alt

alt