جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

واکاوی لایه های پنهان اعتیاد با « تلسکوپ » - صفحه محتوایی خبر

 

 

واکاوی لایه های پنهان اعتیاد با « تلسکوپ »

تله فیلم « تلسکوپ» به کارگردانی جواد مزد آبادی و تهیه کنندگی آرش زینال خیری با مشارکت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تهیه و تولید شده است.

زینال خیری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تله فیلم « تلسکوپ» با هدف پيشگيري از ناهنجاري هاي اجتماعي و تقويت و تحكيم كانون خانواده ساخته شده است.

وی با بیان اینکه بخش هایی از این تله فیلم در تبریز و تهران تصویربرداری شده افزود: این فیلم 25 روز پیش تولید داشته و زمان تصویر برداری آن حدود ۲۰ روز به طول انجامید.

وی تصریح کرد: در این فیلم ترکیبی از بازیگران تهرانی و تبریزی حضور دارند.

وی درمورد قصه تلسکوپ اظهار داشت: قصه در مورد دختر بچه ای است که از پدرش می خواهد تا شب؛ یک تلسکوپ برای او خریداری کند تا او بتواند اتفاقی را که در هر ۷۳ سال یکبار در آسمان رخ می دهد را تماشا کند بنابراین پدرش، ۱۲ ساعت وقت دارد علی رغم معتاد بودن و نداشتن پول؛ این تلسکوپ را تهیه کند.
زینال خیری با اشاره به اینکه این تله فیلم نزدیک به
۳۰ لوکیشن متنوع و پراکنده دارد و حدود ۲۰ درصد از این فیلم، در زیر باران تصویر برداری شده است ابراز داشت: فضا سازی برای ساخت باران کار خیلی سختی بود اما با همدلی گروه، این بخش نیز به خوبی انجام شد.

رامین راستاد، رضا ناجی، افشین سنگ چاپ، حشمت آرمیده، سید محسن نبوی، ابراهیم آبادی، مختار ساعقی، رضا گل آور، شهرام خزایی به عنوان بازیگران اصلی این تله فیلم هستند.  

برخی از عوامل تولید آن عبارتند از:

نویسنده: احسان عبدی پور / برنامه ریز و دستیار کارگردان: حبیب قلی زاده / مدیر تصویر برداری: هومن سلماسی / مدیر صدا برداری: مجتبی برهانی زاده / منشی صحنه: هادی شریعتی / تدوین : وحید بی طرفان / موسیقی: مرتضی شفیع / مدیر تولید: معصومه پاریابی زاده .

alt

alt