سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

وحدت برادران اهل سنت و تشیع جزیره کیش در کشور مثال زدنی است - صفحه محتوایی خبر

 

 

وحدت برادران اهل سنت و تشیع جزیره کیش در کشور مثال زدنی است

وحدت برادران اهل سنت و تشیع جزیره کیش در کشور مثال زدنی است

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش ، مدیرکل صدا و سیما  همزمان با هفته وحدت در دیدار با شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت جزیره ضمن تبریک این ایام  با تاکید بر  وحدت مثال زدنی برادران اهل تشیع و اهل سنت گفت: دشمنان تلاش مي کنند تا با نقشه های متعدد خود این اتحاد را از بین ببرند.
علیرضا نجابت افزود: وجود امامان جمعه اهل تشیع و اهل تسنن کیش دو وزنه مهمی است که در این سال ها هم به وحدت جامعه کیش کمک کرده و هم در مسیر توسعه همه جانبه کیش گام های مهمی برداشته اند.
وی پرداختن به فرهنگ بومی مردم جزیره را یکی از حوزه های مهم برنامه سازی صدا و سیما عنوان کرد و گفت: صدا و سیما تریبون مردم برای انتقال مشکلات و حتی نقاط قوت به مسئولان است و در این راه  رسیدگی به وضع زندگی و پرداخت هنرمندانه سنت های قدیمی از محورهای اساسی برنامه سازی خواهد بود.
امام جمعه اهل سنت جزیره کیش هم بیان کرد: جزیره کیش با وجود قومیت ها و فرهنگ های متفاوتی که دارد از وحدت و همدلی مثال زدنی برخوردار است که انتقال این فرهنگ و مذهب غنی به دیگر نقاط کشور کار متولیان فرهنگی  و به ویژه رسانه ملی است.
شیخ یعقوب شمس با تشکر از تلاش های صدا و سیمای مرکز کیش به پاس برنامه سازی های ویژه  گفت: برگزاری مراسم مذهبی و فرهنگی در مناسب هایی همچون محرم، رمضان و ... نشان از وجود ریشه های فرهنگی و مذهبی در کیش است.
وی با بیان اینکه بومیان به عنوان ساکنان اصلی جزیره همواره مردمانی قانع و صبور بوده اند خواستار توجه بیشتر رفاهی به این قشر از مردم جزیره شد.