سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

وزیر بهداشت:وزارت بهداشت در دوره بعدی جشنواره استان‌ها حضور پُر رنگ‌تری خواهد داشت - صفحه محتوایی خبر

 

 

وزیر بهداشت:وزارت بهداشت در دوره بعدی جشنواره استان‌ها حضور پُر رنگ‌تری خواهد داشت

وزیر بهداشت:وزارت بهداشت در دوره بعدی جشنواره استان‌ها حضور پُر رنگ‌تری خواهد داشت

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به همکاری گسترده رسانه ملی با دولت در اجرای طرح‌های بهداشتی گفت: این وزارت‌خانه در دوره بعدی جشنواره تولیدات مراکز استانی، حضور پررنگ‌تری خواهد داشت.

 به گزارش ستاد خبری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما، حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در سنندج ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به همه حاضران در این گردهمایی عظیم فرهنگی و هنری اظهار کرد: مردم کردستان همواره در کنار انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی افزود: به همه هم وطنان خود در جای جای ایران اسلامی افتخار می‌کنیم و کردها هم جزئی از این ملت بزرگ هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دولت یازدهم، با مدیران کل مراکز استانی صدا و سیما ارتباطی گسترده داشتیم گفت: رسانه ملی زحمات پزشکان و مدیران وزارت بهداشت را به خوبی به تصویر کشید و بابت این تلاش دسته جمعی، از همه آنها تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: سلامت حق همه مردم است و دولت‌ها بر اساس قانون اساسی موظف به تأمین این حق هستند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه سازمان صدا و سیما هم باید به فرهنگ‌سازی در تغییر و اصلاح سبک زندگی بپردازد تا بهداشت عمومی محقق شود گفت: دولت دوازدهم در تلاش است در راستای سلامتی مردم ایران، گام‌های موثرتری بردارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: از همه برنامه‌سازان، هنرمندان و مدیران ارشد و استانی رسانه ملی می‌خواهیم به این مسئله یعنی سلامت عمومی و امید و نشاط اجتماعی بیش از گذشته بها بدهند زیرا این مهم یکی از نیازهای کنونی کشورمان محسوب می‌شود و دشمنان نیز همیشه درصدد تحقق نقطه مقابل آن یعنی گسترش یأس در جامعه ما بوده‌اند.

وی افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی، از کارهای سیاسی بکاهند و در راستای خدمت به مردم گام‌های بلندتری بردارند چرا که این مسئله در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر زیادی خواهد داشت.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بیماری‌های قلبی – عروقی، دیابت، فشار خون و تصادفات به عنوان عوامل اصلی مرگ و میر عنوان کرد: اتفاق غم انگیزی که برای دانش‌آموزان نخبه ایرانی در همین روزها رخ داد، نشان داد باید برای سلامت عمومی اجتماع، فرهنگ‌سازی بیشتری صورت بگیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم، آمبولانس هوایی برای 40 مرکز ایجاد شد تا بتوان تعداد بیشترین از مجروحان و بیماران را نجات داد ولی هیچ یکی از اینگونه اقدامات به اندازه فرهنگ‌سازی برای رعایت اصول ایمنی تاثیرگذار نیست؛ برای فرهنگ‌سازی هم نباید از تکرار و توصیه ناامید شد چرا که این روش از سوی خداوند هم برای هدایت انسان‌ها بکار گرفته شده است.