سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

وظیفه ما حفظ ولایت فقیه و نظام اسلامی است - صفحه محتوایی خبر

 

 

وظیفه ما حفظ ولایت فقیه و نظام اسلامی است

وظیفه ما حفظ ولایت فقیه و نظام اسلامی است

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: وظیفه ما حفظ ولایت فقیه و نظام اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، محسن نصرپور در آیین افتتاح ساختمان دفتر نمایندگی صدا و سیما در شهرستان گناباد اظهار کرد: امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی فرمودند حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است و باید ولایت فقیه را مثل نگین حفظ کنید.

وی با اشاره به اینکه دشمن، مقام معظم رهبری را به عنوان عمود خیمه انقلاب اسلامی هدف قرار داده است، ابراز کرد: امروز به برکت خون شهدا، جانفشانی رزمندگان و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) شاهد وجود دستاوردها و برکات فراوانی در کشور هستیم.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی، خون شهدا را پشتوانه نظام مقدس اسلامی دانست و تصریح کرد: همه انقلابیان دنیا از انقلاب اسلامی ایران تاثیر پذیرفتند و مستضعفین دنیا با این انقلاب امیدوار شدند.

نصرپور با تاکید بر اینکه دشمن برای ایجاد ناامیدی در جامعه تلاش زیادی می‌کند، گفت: باید با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، توطئه دشمنان خنثی شود که وظیفه اصحاب رسانه در این عرصه سنگین است.

وی ادامه داد: گرچه بخشی از وظایف چه در عرصه رسانه‌ها و چه در حوزه مسئولین، ارائه دستاوردهای ظاهری انقلاب اسلامی است ولی ارائه و تبیین درست هویت انقلاب اسلامی و ابعاد و ویژگی‌های این انقلاب مهمتر است.

وی به اهمیت استقلال نظام اسلامی برای نسل جوان اشاره و ابراز کرد: عزت‌مندی و اقتداری که کشور در سطح جهان پیدا کرده است باید توسط مسئولین و نخبگان بویژه مسئولین فرهنگی برای نسل جوان تشریح شود.

گناباد ظرفیت تولید مستندهای فاخر دارد

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی از گناباد به عنوان شهر علم و ادب و دین و مذهب یاد کرد و افزود: وجود بقعه متبرکه امامزاده سلطان محمد عابد(ع)، مرقد علامه بهلول، قنات جهانی قصبه، مفاخر و هنرمندانی چون ملامظفر گنابادی و خواجه اختیار منشی گنابادی و ...، آثار تاریخی مثل مسجد جامع و مفاخر گمنام زمینه تولید مستندهای متنوعی را فراهم کرده است.

نصرپور با بیان اینکه یکی از وظایف دفتر نمایندگی صدا و سیما در شهر گناباد، معرفی مفاخر، توانمندی‌ها و قابلیت‌های این شهرستان است، گفت: صدا و سیما آمادگی دارد از تولیدات مستند جوانان هنرمند این شهرستان که در راستای معرفی این مفاخر و توانمندی‌ها و بر اساس استاندارهای پخش صدا و سیما ساخته شود، استفاده و از شبکه پخش کند.

گناباد؛ دارای بالاترین آمار پوشش دیجیتال در استان

وی، شهرستان گناباد را دارای بالاترین آمار پوشش دیجیتال در استان بیان کرد و گفت: میزان پوشش دیجیتال در شهر گناباد 5/98 درصد است و امیدواریم بتوانیم با راه‌اندازی سه ایستگاه دیگر، سال آینده پوشش صد درصدی دیجیتال را در گناباد به عنوان اولین شهر استان جشن بگیرم.

شبکه استانی خراسان رضوی؛ بزرگترین شبکه استانی کشور

نصرپور از شبکه استانی خراسان رضوی به عنوان بزرگترین شبکه استانی کشور یاد کرد و گفت: وجود بابرکت و نورانی امام رضا(ع) در کنار تعداد بالای شهرها و جمعیت استان خراسان رضوی باعث شده است تا سال گذشته 500 ساعت در شبکه‌های سراسری حضور داشته باشیم.

وی، مرکز خراسان رضوی را تنها مرکز دارای 5 شبکه رادیویی عنوان کرد و افزود: شبکه‌های رادیویی استانی، ملی زیارت و سه شبکه برون مرزی ازبک، تاجیک و دری در قالب برنامه‌های مختلف، فرصت‌ها و توانمندی‌های استان را معرفی می‌کند.

وی از رسانه ملی و شبکه استانی به عنوان بازوی توانمند رهبری نام برد و خاطرنشان کرد: رسانه ملی با هدایت‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری، تاکید بر جذب حداکثری و با استفاده از توان مردم عزیز و مسئولین توانسته است در برابر هجمه‌ها و آسیب‌های دشمنان بایستد.