حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۷

ويژه برنامه هاي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي در چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

ويژه برنامه هاي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي در چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه

ويژه برنامه هاي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي در چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه

 

صدا و سيمای مرکز آذربايجان شرقي همزمان با سالگرد ارتحال جانسوز امام خميني (رض) و سالگرد قيام خونين پانزدهم خردادماه برنامه هاي ويژه اي براي مخاطبان خود در نظر گرفته است .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملی شبکه استاني صدا ويژه برنامه­ های متنوعی را برای روزهاي چهاردهم و پانزدهم خردادماه تدارک دیده است که آیتم هاي مختلف از جمله گزارش ، تلفن هاي  مردمي، پيامک هاي مخاطبين ، سرودهاي باکلام و بي کلام مرتبط ، بحث هاي کارشناسي ، گزيده هايي از کلام حضرت امام و مقام معظم رهبري و ارتباط با شهرستان ها در آنها گنجانده شده است.  

در ویژه برنامه روز چهاردهم خرداد که به مدت سه ساعت از ساعت 9 تا 12:00  به روی آنتن می رود پیری تهیه کننده ، مرسلی صدابردار، قریشی گوینده و رضوان گزارشگر می باشند. در همین روز ویژه برنامه دیگری هم با محوریت انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر ، بلافاصله پس از رحلت حضرت امام (ره) و تاثیر آن بر ثبات کشور در آن لحظات حساس به تهیه کنندگی محمدی به مدت 60 دقیقه از ساعت 12:00 تقدیم مخاطبان صدای استانی می شود.

تهیه کنندگی ویژه برنامه قیام پانزدهم خرداد در رادیو را حسینی کیا برعهده دارد که به مدت 180 دقیقه از ساعت 9:00 صبح تا 12:00 به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود. در این برنامه منیرفر گوینده و قنادی گزارشگر هستند. دومین ویژه برنامه رادیو تبریز در این روز با عنوان " 15خرداد در آذربایجان " به تهیه کنندگی محمدحسین علیزاده و گویندگی قریشی است که به مدت 60 دقیقه  با آیتم های مختلف به بررسی تاثیر و جایگاه قیام پانزده خرداد در آذربایجان می پردازد.

سيماي استاني سهند هم در کنار برنامه­ های روتین خود ويژه برنامه ای دوقسمتی را براي نکوداشت ایام رحلت جانگداز حضرت امام خميني در سال 68 و قيام باشکوه مردم ايران در سال 42 تهيه و آماده پخش کرده است. " سونمز ایشیق "  در روزهاي چهاردهم و پانزدهم خردادماه به روي آنتن مي رود. در این ویژه برنامه موضوعاتی مانند: شناخت ماهیت انقلاب اسلامی ایران و تفاوت های آن با سایر انقلاب های جهانی، مؤلفه های رهبری حضرت امام خمینی ره، انقلابیگری و شناخت شاخصه ها،تفاوت انقلابیگری با انقلابی نمایی و هم چنین عدالت طلبی و جایگاه آن در شعارهای مبارزاتی مردم ، سطوح عدالت طلبی، رابطه عدالت طلبی با مصلحت اندیشی در منظومه فکری حضرت امام خمینی (ره) ،با حضور کارشناسانی از حوزه و دانشگاه مورد بررسی قرار می­ گیرد. در سونمز ایشیق بابک پاشازاده تهیه کننده و رسول ابراهیمی کارشناس مجری می باشد .

صداي برون مرزي مرکز آذربايجان شرقي هم برنامه هاي مختلفی برای بزرگداشت ايام رحلت بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي و قيام حسيني مردم ايران تدارک ديده است. در این برنامه ها ابعاد مختلف شخصیت اجتماعی ، معنوی و عرفانی حضرت امام و فلسفه قیامشان در سال چهل و دو، و همچنین اشعار عرفانی ایشان بررسی می شود. برنامه های " چراغ " به تهیه کنندگی اکرم رضایی و گویندگی جعفر رضایی، " روح الله " به تهیه کنندگی مهدی نعلبندی و گویندگی ابوالفضل علایی ، " مشکات " به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و گویندگی علایی ، ققنوس ،به تهیه کنندگی پریسا امیری و گویندگی سئودا حسن زادگان " پنجره " به تهیه کنندگی و گویندگی سجاد دشتی ، " 40ایل لیک انقلاب " به تهیه کنندگی پریسا امیری و گویندگی جعفر رضایی و "سلام شنونده " به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و حسن صادقی و گویندگی سجاد دشتی تقديم شنوندگان آذري زبان خارج از کشور خواهد شد. همچنین در برنامه های افطارلیق و اوباشدانلق ، و در بخش هاي خبري و تفسيرهاي خبري نيز به اين مناسبت ها پرداخته می شود.