حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

ويژه برنامه هاي مركزآذربايجان غربي در ماه مبارك رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

ويژه برنامه هاي مركزآذربايجان غربي در ماه مبارك رمضان

ويژه برنامه هاي مركزآذربايجان غربي در ماه مبارك رمضان


صداوسيماي مركز آذربايجان غربي با تهيه ويژه برنامه هاي ماه مبارك رمضان همراه روزه داران استان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، برنامه هاي ضيافت، سحرزمزمه سي، ترتيل خواني و شب هاي رمضان در سيما، عطيرلي چاغلار، آيدين سحرلر، اجابت چاغلاري و نمايش ويژه رمضان در شبكه صدا از برنامه هاي ماه ميهماني خداست كه هر روز به صورت زنده پخش مي شود.

ويژه برنامه هاي تلويزيوني ضيافت:
اين برنامه ويژه افطار ماه مبارك رمضان است كه در 30 قسمت 60 دقيقه اي از ساعت 20، به تهيه كنندگي جليل سبزي و كارگرداني آرمين ايرانپور با 30 موضوع و 30 ميهمان از سيماي استاني پخش مي شود.
اين برنامه با آيتم هاي مختلف به بيان فضيلت هاي ماه مبارك رمضان با حضور كارشناسان مذهبي ، بررسي محتواي دعاي روز و آداب و رسوم اين ماه در استان مي پردازد و شامل بخش هايي چون بحث كارشناسي، تواشيح، تغذيه در ماه رمضان، احكام رمضان، دعاي روز، گزارش و مناجات و ادعيه است.
همچنين آيتمي با موضوع خيرين و بررسي نقش كميته امداد در آزادي زندانيان، اطعام ايتام و گزارش از خيران شهرستان ها در نظر گرفته شده است.
سحرزمزمه سي نيز اين برنامه تلويزيوني ويژه سحرهاي ماه مبارك رمضان است كه در مدت 45 دقيقه قبل از اذان به تهيه كنندگي داود غفاري آذر و كارگرداني صادق شريف زاده توليد و پخش مي شود.
موضوع برنامه معارفي است و مي كوشد در خصوص مسائل مختلف مذهبي، اعتقادي و پزشكي قابل طرح در ماه رمضان با حضور كارشناسان، اطلاعات لازم را به روزه داران ارائه كند.
پخش مباحث مذهبي و پزشكي، دعاي سحر، معرفي مساجد، كارشناس مذهبي (ائمه جمعه شهرستان ها)، حديث روز و تواشيح از آيتم هاي اين برنامه به شمار مي آيد.
سيماي آذربايجان غربي همچنين  برنامه "شب هاي رمضان" را هر روز به مدت 30 دقيقه سخنراني هاي مساجد مختلف شهر را به تهيه كنندگي اتابك حبيبي ضبط و پخش خواهد كرد. اين برنامه در دهه اول ماه رمضان از مسجد جنرال سخنراني حجت الاسلام سلامتي، در دهه دوم از مسجد لطفعلي خان، سخنراني حجت الاسلام ارجمندي نيز در دهه سوم از مسجد خطيب وسخنراني حجت الاسلام مومني را هم پوشش خواهد داد.
برنامه "جمع خواني قرآن كريم" نيزهر روز از ساعت 18 به مدت 60 دقيقه به طور زنده از شبكه استاني صدا و سيما پخش مي شود. در اين برنامه كه هر روز با حضور تعداد زيادي از مرم در مصلي امام خميني (ره) اروميه برگزار مي شود 4 نفر از قاريان برجسته استان به تلاوت يك جزء از كلام الله مجيد مي پردازند.
 ويژه برنامه شب هاي قدر نيز در شب هاي قدر به صورت زنده با پخش دعاي جوشن كبير، سخنراني، مناجات، هم خواني تهيه و پخش مي شود.
ويژه برنامه هاي راديويي مركز آذربايجان غربي در رمضان كريم:
شبكه صداي مركز آذربايجان غربي نيز به مناسبت فرارسيدن ماه مبارك رمضان با بهره گيري از ظرفيت راديو نما باهدف ارتباط دو سويه با مخاطبان برنامه هاي ويژه اي تدارك ديده است.
برنامه راديويي (عطيرلي چاغلار) به مدت 120 دقيقه ويژه برنامه  افطار ماه مبارك رمضان است كه از ساعت 19:30، به صورت زنده پخش مي شود. اين برنامه 30 قسمتي به تهيه كنندگي عزيزه بهمني ساخته مي شود.
پخش گزارش،  نمايش، تفسير آيات و دعاي روز، احكام رمضان، مباحث اخلاقي ، مصاحبه با خيران، پاسخ به سوالات شرعي ماه رمضان و تماس هاي مردمي از بخش هاي اين برنامه است.
شبكه راديويي چي چست نيز براي سحر ماه مبارك رمضان برنامه ( آيدين سحرلر) را به مدت 90 دقيقه از ساعت 03:30 به تهيه كنندگي مريم شيري به صورت توليدي پخش مي كند.
رمضان در كلام و انديشه امام (ره) و رهبري، اهميت مناجات و شان نزول آيات با اجراي حجت الاسلام شيخلو ،  تغذيه در رمضان، صحيفه سجاديه، تواشيح و اشعار عرفاني از بخش هاي اين برنامه به شمار مي آيد.
ضمناً راديو چي چست براي اين ايام نمايشي با عنوان (آپارتمان رحمت ) را به تعداد 30 نمايش 30 دقيقه اي از ساعت 17:30 به تهيه كنندگي و كارگرداني محمد كاظمي با طرح موضوعات مختلف مربوط به ماه رمضان پخش مي كند.
 معاونت خبر مركز آذربايجان غربي نيز در ايام ماه مبارك رمضان با پخش گزارش هاي خبري با موضوع غبار روبي مساجد، آداب و رسوم محلي رمضان، رمضان در مرز  رمضان در ميان عشاير، طرح اكرام ايتام، شب هاي قدر، ميلاد امام حسن، عيد فطر در بخش هاي مختلف خبري با مخاطبان همراه خواهد بود.