سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

ویزه برنامه های سیمای مرکز بوشهر در اربعین حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویزه برنامه های سیمای مرکز بوشهر در اربعین حسینی

ویزه برنامه های سیمای مرکز بوشهر در اربعین حسینی

 

صدا و سیمای مرکز بوشهر ویژه برنامه های، حماسه حسینی ، خورشید خیزران -  مراسم عزاداری سینه زنی سنتی بوشهر و شهرستان ها و سخنرانی مذهبی را برای اربعین حسینی تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر ویژه برنامه "حماسه حسینی" از ساعت 21:15  الی  22:30   از 5 آبان تا پایان ماه صفر  به تهیه کندگی محمدرضا خسروی و کارگردانی مینا سرکاری از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود. آداب و رسوم مردم بوشهر در اربعین – پیر غلامان و کلیپ و نوحه های قدیمی  از آیتم های این برنامه است.

ویزه برنامه "خورشید خیزران" از  یکشنبه 6 آبان بعد از اذان مغرب به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی علی اکبر بهزادی و کارگردانی مهدی لاوری از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود. استفاده از نوحه خوانان مطرح استان از آیتم این برنامه است.

پخش مراسم عزاداری سینه زنی سنتی  از مساجد و حسینیه های بوشهر و شهرستانها ( گناوه – دیلم –دشتستان –دشتی و تنگستان و.. ) در روز اربعین  از دیگر برنامه های سیمای مرکز بوشهر به متناسبت اربعین حسینی است که به تهیه کنندگی و کارگردانی سیامک ریاضی آز انتن سیمای مرکز بوشهر پخش می شود.

همچنین از شب دوشنبه 7 آبان ساعت 19:30 به مدت 16 شب  که پنج شب اول سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم در مجلس خبرگان و  پنج شب دوم سخنرانی آیت الله آملی امام جمعه اردبیل از حسینه عاشقان ثارالله بوشهر به صورت ضبطی پخش می شود.