سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ویزه برنامه های صدا و سیمای مرکز بوشهر در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویزه برنامه های صدا و سیمای مرکز بوشهر در ماه مبارک رمضان

ویزه برنامه های صدا و سیمای مرکز بوشهر در ماه مبارک رمضان

 

صدا و سیمای مرکز بوشهر  به مناسبت ماه مبارک رمضان ویژه برنامه هایی را به شرح ذیل تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر ، سبوی سحر (ویزه سحر )و  بوی بهشت (ویزه افطار) و سابقون (ترتیل خوانی قران) از رادیو و برنامه های نوای ملکوت( ترتیل خوانی قران) - اهل سحر (ویژه سحر)- ماه باران (ویژه افطار)  و آسمانه (ویزه ظهر ) از تلویزیون بوشهر پخش می شوند.

برنامه سبوی سحر ویژه سحر ماه مبارک رمضان با محوریت اذان و ادعیه ساعت 3:30 به مدت 2 ساعت از رادیو بوشهر پخش می شود. این برنامه شامل بخش های دعای سحر – دعای ابوحمزه ثمالی – اذان و مناجات – مناجات های بومی- مناجات خوان های محلی استان – دعای روزانه و کارشناس مذهبی زنده و ضبطی است به تهیه کنندگی مهدی روانان و گویندگی حجت محمدی می باشد.

بوی بهشت ویژه افطار ساعت  19:30 به مدت 5/1 ساعت  با آیتم های معرفی پیامبران- قرائت زنده قران – کارشناس – سفره افطار و گزارش از مساجد و حسینیه ها از صدای مرکز بوشهر پخش می شود. این برنامه به تهیه کنندگی سیده صفیه اخدر و گویندگی سیده وحیده حسینی و سید محمود مهیمنی  از آنتن صدای مرکز بوشهر پخش می شود.

برنامه سابقون ویژه ترتیل خوانی قران کریم از صدای مرکز بوشهر

سابقون برنامه ای است معارفی ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت قران که هر روز ساعت  16:50 به صورت زنده از حسینیه عاشقان ثاراله پخش می شود که در ادامه متصل به تلاوت زنده یک جزء از قران کریم می شود . تهیه کننده این برنامه علیرضا محمدی است.

برنامه نوای ملکوت ویزه ترتیل خوانی قران کریم از سیمای بوشهر 

برنامه نوای ملکوت ویزه ترتیل خوانی قران کریم هر روز ساعت 18 با حضور قاریان برجسته استان به صورت زنده ازحسینیه عاشقان ثارالله پخش می شود این برنامه به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی و کارگردانی مهدی لاوری است.

اهل سحر ویژه سحر ماه مبارک رمضان از سیمای مرکز بوشهر

برنامه اهل سحر ساعت 3:30 به مدت 90 دقیقه از سیمای بوشهر پخش می شود .این برنامه شامل بخشهای نوای سحر- خطبه های نهج البلاغه به نام زلال باران – دعای سحر – دعای روز و ... به تهیه کندگی و کارگردانی عبدالرسول آذرشب از سیمای بوشهر پخش می شود.

ماه باران ویزه افطار از سیمای بوشهر

ماه باران ویزه افطار ماه مبارک رمضان است که هر روز ساعت 19 به مدت 1 ساعت از سیمای بوشهر پخش می شود . این برنامه به موضوعات مختلفی می پردازد از جمله آنها بخش گنجینه است که به معرفی آیین های رمضانی استان بوشهر – مکان های مذهبی و تاریخی و چهرهای و شخصیت های دینی و علمی استان می پردازد – زنان موفق- شعار سال و تبیین گام دوم به صورت موشن گرافی تولید و پخش می شود- مهمان ویزه متناسب با موضوع برنامه مانند ایمان- توکل برخدا – و ... – سرود – نماهنگ و وله از دیگر بخش های این برنامه است . تهیه کننده و کارگردان این برنامه حسین لطفی نیا – مجری : حامد یوسفی است.

برنامه آسمانه ویزه ظهرگاهی ماه مبارک رمضان از سیمای بوشهر

این برنامه ظهر روزهای ماه مبارک رمضان ساعت  12 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی معتمدی از سیمای بوشهر پخش می شود .این برنامه گفتگو محور با بخشهای بحث کارشناسی – احکام- دعای روز- وله و دلگویه تقدیم بیندگان می شود.