جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه‌های شبکه اترک به مناسبت روزهای حزن و اندوه آخر ماه صفر - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌های شبکه اترک به مناسبت روزهای حزن و اندوه آخر ماه صفر

ویژه برنامه‌های شبکه اترک به مناسبت روزهای حزن و اندوه آخر ماه صفر

 

صداوسیمای خراسان شمالی ویژه برنامه‌هایی به مناسبت سالروز رحلت رسول گرامی اسلام(ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی، «مدینه در ماتم» عنوان برنامهای است که در سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) از صدای اترک پخش می‌شود. هدف این برنامه تبیین ویژگی‌های اجتماعی شخصیت حضرت محمد (ص) بهعنوان اسوه حسنه و امام حسن مجتبی (ع) بهعنوان کریم اهل بیت است که با دعوت از کارشناسان مذهبی سعی می‌شود تا ضمن  آشنایی بیشتر مخاطبان با شخصیت اخلاقی این دو بزرگوار، اخلاق فردی، اجتماعی و سیاسی  پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) نیز تبیین شود. بخش های گزارشی، مداحی، پخش قرائت بخشی از زیارت پیامبر(ص) از راه دور، معرفی کتاب درباره شخصیت رسول اکرم(ص) و امام حسن (ع)، بسته صوتی (گفتوگو با علمای اهل سنت درباره شخصیت اخلاقی پیامبر(ص))، شعر شاعران، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و... از جمله آیتمهای این برنامه خواهد بود.
«
مدینه در ماتم» به  تهیهکنندگی زهرا تیمور زاده و گویندگی زهرا محمدی یکشنبه 5 آبان 98 مصادف با 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع)، ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می‌شود.
همچنین ویژه برنامه «سلام آقا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) از صدای اترک روی امواج میرود.  هدف این برنامه آشنایی مخاطبان با ویژگی‌های شخصیتی و فضایل اخلاقی امام رضا (ع) است که  تلاش می‌شود  تا با بهرهگیری از حضور کارشناسان مذهبی، فضایل اخلاقی و کرامات ایشان برای مخاطبان تبیین شود. گزارشهای مردمی، گفتوگو با اهل سنت استان، مصاحبه با زائران پیاده، ارتباط با  مشهد مقدس، تلفن، پیامک و دل نوشته‌های شنوندگان، مداحی و روضه، موسیقی‌های مناسبتی و... از دیگر بخشهای این برنامه است.
تهیهکنندگی «سلام آقا» را سمانه سفیدگر بر عهده دارد که به گویندگی علی اکبر رضوانی و گزارشگری سارا عصمتی روز سهشنبه 7 آبان مصادف، با 30 صفر سالروز شهادت امام رضا (ع)، ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به طور زنده پخش می‌شود.
سیمای اترک نیز با ویژه برنامه «اشک سرخ» به مناسبت ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت دو سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع) و امام علی بن موسی الرضا (ع)، میهمان دوستداران اهل بیت علیه السلام می‌شود. «اشک سرخ» با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی حضرت محمد (ص) و امام حسن و امام رضا علیه السلام، وقایع دوران زندگی و حیات این بزرگواران را بررسی می‌کند و به نقش اسلام و تشیع در زندگی و کرامات انسانی می‌پردازد. مداحی و گفتوگو با ذاکران اهل بیت (ع)، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش از هیئتهای مذهبی، موسیقی تصویر مناسبتی، معرفی کتاب، پخش قسمتهای کوتاه از فیلم و آثار مناسب با موضوع دینی، تلفن و پیامک مردمی و... از بخشهای گوناگون برنامه است. «اشک سرخ » به تهیهکنندگی سید حسین خدادادیان حسینی و محمد اسپیگی شنبه 4 آبان، تا دوشنبه 6 آبان، مصادف با شبهای رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع)، ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن میرود.