سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه‌های شبکه استانی مازندران به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌های شبکه استانی مازندران به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان

ویژه برنامه‌های شبکه استانی مازندران به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان

 

صدا و سیمای مرکز مازندران ویژه برنامه هایی را به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، «منزل به منزل عاشقی» عنوان ویژه برنامه مناسبتی است به تهیه کنندگی کامبیز  اسدی شهابی  در 2  برنامه 20 دقیقه‌ای یک روز قبل و روز اربعین ساعت 20 با اجرای ابراهیم برزگر روی آنتن سیما خواهد رفت.

پخش گوشه هایی از مراسم عزاداری شهرستان های استان با محوریت و سخنرانی امام جمعه همراه با مرثیه سرایی مداحان همان شهرستان با گویش محلی، ارائه گزارشهایی از کمک های مومنانه مردم با توجه به شرایط کرونایی و... از آیتم های این برنامه هست. در این دو برنامه که حجج‌الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل و موسوی امام جمعه محمودآباد حضور دارند با تصویربرداری اسدی شهابی و مقداد بهرامی انجام می شود و همچنین حسین شاملی صدابردار، فرزانه اسدالهی دستیارتهیه و مهین فیروزجایی تدوینگر این برنامه هستند.

«از مدینه تاکربلا» عنوان دیگر برنامه‌ای است که به تهیه کنندگی عباس امین زاده در 3 برنامه 10 دقیقه ای یک روز قبل و تا روز بعد از اربعین ساعت 16:30 با موضوع حرکت امام حسین(ع) از مدینه به مکه و بعد به کربلای معلی روی آنتن سیما می‌رود. تبیین سخنرانی‌های امام حسین(ع) و بررسی فلسفه حرکت امام  از اهداف این برنامه می باشد.  نقش زنان و فلسفه حضورانان درکنار امام، مقام عبودیت حضرت ابوالفضل(ع)، عزت و شرافت امام(ع)، وصیت نامه امام به برادرش، نقش امام سجاد(ع) دراحیاء شعائر اسلامی از جمله موضوعاتی هست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده کارشناس برنامه بحث و بررسی می شود. علی‌اعظم جعفرنژاد این برنامه را تصویربرداری می کند و نورا... طورسوادکوهی صدابردار، صدیقه قاسمی دستیار تهیه و مهین فیروزجایی تدوینگر  این برنامه هستند.

«این خیمه برجاست»  عنوان دیگر برنامه‌ ی 30 دقیقه ای است به تهیه‌کنندگی مهدی نظری که با سفر به کربلا به طور زنده با اجرای دکتر علی سلیلی به اتفاق کارشناسان مذهبی ساعت 23:30 از سیمای مازندران پخش خواهدشد. پخش تصاویر مذهبی از حرم حضرت ابوالفضل(ع) و امام حسین(ع)،  قیام امام، اهداف نهضت امام حسین،  تطبیق ولایت مداری حضرت ابوالفضل با عصر حاضر از جمله موضوعات این برنامه هست. این برنامه را محمد رضایی تصویربرداری و احسان فقیهیان تدوین می کند.

همچنین یک برنامه با عنوان «بوی بهشت» به مدت 25 دقیقه به تهیه‌کنندگی سیدمحمدباقر جعفری ساعت 21:10 و برنامه هایی چون «برگ گل سرخ» به مدت 80 دقیقه به تهیه‌کنندگی مهدی حاجی‌زاده ساعت 21:35 دقیقه، «روضه»  به تهیه‌کنندگی مهدی وحیدی بعد از اذان مغرب، «دو فریضه برتر» بعد از اذان ظهر به تهیه‌کنندگی سیدابراهیم امینی از دیگر برنامه هایی است که در شب و روز اربعین باموضوعات مربوط به اربعین حسینی و باحضور کارشناسان مذهبی روی آنتن سیمای مازندران خواهد رفت.

صدا:

صدای مازندران نیز با پخش برنامه‌هایی چون: چراغ هدایت ساعت 17:30 الی 19، دنیای جوانی ساعت 16:15الی17، یادایام ساعت 9 الی 10:30، شباهنگام ساعت 22الی23، صبح مازندران ساعت 7الی8، پیام مازندران ساعت 8:45 الی 10، سره‌سو ساعت 10:15 الی 11، باکاروان ساعت 13الی13:30، آوای محرم ساعت 15:30 الی 16، نمایش ساعت 23:30 الی 24، موج شمالی ساعت 17:30 الی 19 به موضوع اربعین حسینی خواهدپرداخت.

خبر:

تهیه وتولید گزارش خبری با محوریت اربعین به مدت 12 دقیقه با ارائه عباس نوائیان، پوشش مراسم اربعین در سطح استان به مدت 20 دقیقه توسط حسین قبادی و ارائه گزارش های مردمی ویژه اربعین به مدت 5 دقیقه توسط زینب نجاتی از ویژه‌های اربعین سال 99 معاونت اطلاعات و اخبار خواهد بود.

 فضای مجازی:

مسابقه کتابخوانی «اندیشه ستاره‌ها» ،کلیپ بیانات مقام معظم رهبری ، موشن‌گرافیک توصیه‌های بهداشتی به مردم برای عدم حرکت به سمت مرزها با توجه به لغو راهپیمایی اربعین، طراحی 5 پوستر و عکس نوشت، موشن استوری، مسابقه دلنوشته در فضای مجازی، گزارش مردمی در خصوص حال و هوای مردم علاقه‌مند به سفر اربعین و دلتنگی سال‌جاری به علت عدم امکان برگزاری این مراسم، نشر آیتم‌های تولیدی سیما در فضای مجازی از جمله برنامه‌های پیشنهادی معاونت فضای مجازی در اربعین حسینی می باشد.