سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه‌های صدای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌های صدای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه‌های صدای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان

 

صدا و سیمای مرکز خوزستان ویژه برنامه هایی را به مناسبت ماه مبارک رمضان تهیه و تدارک دیده است .
سحر خیزان : این برنامه در سحر های ماه مبارک رمضان از رادیو شهری دزفول پخش میشود با بخشهای مختلفی چون گزارش / ادعیه و مناجات / تواشیح / کارشناسی مذهبی / دعای سحر و ... هست.سحر خیزان  به تهیه کنندگی  مجتبی قمر ، نویسنده و گوینده مسعود پرموز ، و گزارشگری محمد حسین شکوری نیا در رادیو شهری دزفول تهیه و پخش می شود .
ضیافت آسمانی : ضیافت آسمانی برنامه ایی از تولید رادیوشهری دزفول به تهیه کنندگی و نویسندگی لیلا حسن پور ، گویندگی مسعود پرموز ومسعود قمر و گزارشگری احمد زرشناس  در عصرهای ماه مبارک رمضان در فضایی معنوی اما با نشاط / با بخشهای متنوع پخش میشود . ایتم های این برنامه شامل / احکام ....کارشناسی مذهبی .... تلفن و پیامک ..... ادعیه وآواهای دلنشین ...حرف دل (سخنانی که میخواهیم با خدا بزنیم با برداشتی متفاوت از قران و ایات قران) ،  تغذیه در رمضان با هدف  تغییر رفتارهای غذایی در این ماه مبارک و نیز ارائه ی سبک تغذیه ی سالم ،  شرح فرازهایی از نهج البلاغه و سخنان حضرت امیر علیه السلام ، 30 سفره /30 محله (فضا سازی سفره های افطاری ساده و عمومی در محله های مختلف شهر) و ... میباشد .ساعت پخشآن پیش از اذان مغرب 19تا20:15 به مدت 30 روز از رادیو شهری دزفول پخش می شود .
لیالی رمضانیه : مجله شبانه «لیالی رمضانیه »برنامه رادیویی به تهیه کنندگی امین حیاوی با آيتم هايي چون دو بخش گزارشي، سه سرود در فواصل مختلف برنامه ، پی اس ای های قرآنی، نمايش،تعتومه (بخش نمایشی با محتوای آموزشی تعتومه های محلی خوزستانی ) و بخش ادبی و کارشناسی سعي در ايجاد فضايي مفرح و شبانه در شب های ماه مبارک رمضان توام با طرح مسائل اجتماعي و سعی در ارتقا فرهنگ عمومی مردم عرب خوزستان دارد.این برنامه از صدای عربی مرکز خوزستان پخش می شود .
یک قدم تا خدا : برنامه عصرگاهی یک قدم تا خدا ویژه افطار ماه مبارک رمضان هر روز در ماه رمضان به مدت 90 دقیقه به صورت زنده تهیه و پخش می گردد.در ابتدای برنامه، با ایجاد فضایی شاد مناسب ماه رمضان اطلاعات مورد نیاز روزه داران ارائه می گردد. انتهای برنامه به اذان مغرب منتهی می گردد که فضای برنامه برای آماده سازی ذهن روزه داران برای ادای اذان مغرب مهیا می شود. این برنامه باتهیه کنندگی امین حسین زاده  و رضا رادمهرتولید و پخش می شود.
با سحر خیزان : این برنامه با تهیه کنندگی محمود رضا ستايش با استفاده از آیتمهای متنوع ، معنوی و مذهبی حال و هوای سحرهای ماه مبارک رمضان را با استفاده از کارشناسان مذهبی  ، ادعیه ، مناجات و دعای سحر به سمع شوندگان خود برساند

هلال الهیل سیمای عربی : این برنامه در 30 قسمت 40 دقیقه ایی در ایام ماه مبارک رمضان به زبان عربی و به تهیه کنندگی  رحمت الله سبحانی  درقالب نمایشی پخش خواهد شد در این برنامه به مسایل و موضوعات اجتماعی از قبیل اصول شهروندی، اهمیت تحصیل و ازدواج وسلامت در رمضان و به مسایل فرهنگی از قبیل فرهنگ شهر نشینی و احترام به حریم خصوصی و به موضوعات اقتصادی از قبیل کسب روزی حلال و انتخاب شغل و موضوعات مذهبی از قبیل آداب روزه داری و توجه به مناسبت ها و سالروزهای باشکوه در ماه مبارک رمضان پرداخته میشود.در این برنامه نیز به تصویر کشیدن سنت ها و آداب و رسوم از زبان افراد مسن(پدربزرگها و مادربزرگها) پرداخته میشود.این برنامه ساعت 19/30 از سیمای مرکزخوزستان پخش می شود .
روشنی های شهر : این برنامه با تهیه کنندگی  احمد غفاری جاریجانی  در 30 قسمت 60 دقیقه ایی  از شروع تا پایان ماه رمضان به روی آنتن میرود . در این برنامه از سخنان حجت الاسلام بسی خاسته با پوششی متفاوت در روزهای عزاداری ماه رمضان اشاره میشود. بیننده از گفته های حضرت امام علی(ع) برگرفته از نهج البلاغه بهره خواهد برد. در باب روانشناسی و مسایل زندگی روزمره و چگونگی رسیدن به یک حال خوب و شاد بودن و امید به زندگی پرداخته میشود.از مهمانهای برنامه چهره های موفق در حوزه های مختلف و افرادی که در حوادث اخیر مثل حادثه تروریستی 31 شهریور و سیل و... نقش آفرینی کردند دعوت بعمل می آید .
سحر خیزان : این برنامه با تهیه کنندگی مجتبی همت پور   در 30 قسمت 90 دقیقه از شروع تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد. در این برنامه توجه به سبک زندگی از منظر تعلیمات مذهبی و فرهنگی- معرفی ایین ها و فرهنگ ها در ماه رمضان- بررسی فواید روزه داری- تهیه گزارش از روزه اولی ها- جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث- خانواده و اهمیت آن- آشپزی و غذای ویژه سحر با معرفی غذاهای محلی- تصاویر مذهبی و بومی اماکن مذهبی - پزشکی در رمضان- مناسبت های ماه رمضان و مباحث مهدویت توسط کارشناس پرداخته خواهد شد.
زمزمه های آسمانی
همچنین برنامه تلویزیونی «-زمزمه های آسمانی» ویژه جمع خوانی قرآن کریم، به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن پناه هر روز ساعت 30/17 با حضور قاریان برجسته به صورت زنده هرروز از مصلای یکی از  شهرهای استان پخش می‌شود.
سخنرانی های مذهبی
این برنامه به تهیه کنندگی  منوچهر برون به مدت 30 دقیقه در 30 قسمت به مناسبت ماه مبارک رمضان با رویکرد ترویج فرهنگ ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام شفیعی و حجت الاسلام حاجتی از حسینیه اعظم  پخش خواهد شد.