سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه‌های صدا وسیمای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌های صدا وسیمای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه‌های صدا وسیمای مرکز خوزستان در ماه مبارک رمضان


صدا و سیمای مرکز خوزستان در سه بخش فارسی ، عربی و رادیو شهری دزفول با هدف ایجاد فضایی معنوی همراه با نشاط  وسر زندگی، ویژه برنامه های متنوعی را برای روزه داران عزیز خوزستانی تدارک دیده است .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها برنامه های تلویزیونی عربی و فارسی مرکز خوزستان در ماه ضیافت آسمانی به شرح زیر اعلام شد:

هلال الهیل سیمای عربی
این برنامه در 30 قسمت 50 دقیقه ایی در ایام ماه مبارک رمضان به زبان عربی و به تهیه کنندگی  عبداله طرفی با اجرای سید هاشم لطیفی با آیتم های متنوعی چون «سوالف ابو احمد »(داستانهای ابو احمد)  درقالب نمایش، آشنایی با آداب ، رسوم  و فرهنگ روستاها و شهرهای استان در ماه مبارک ،«اوطار» ( ارتباط مخاطبین با برنامه ازطریق شبکه های اجتماعی شامل ارسال شعر ، آهنگ و... ، پخش آهنگهای درخواستی مخاطبان ، بخش «سلامتکم » ویژه سلامت وتغذیه ونیز توصیه های  پزشکی و بهداشتی درخصوص بیماری کرونا همچنین پرداختن به  مسائل و موضوعات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی از قبیل کسب روزی حلال و....پرداخته میشود.این برنامه بعد از افطاراز سیمای عربی مرکزخوزستان پخش می شود .

روشنی های شهر
این برنامه با تهیه کنندگی  احمد غفاری جاریجانی و اجرای سیدمحمد عبود زاده  در 30 قسمت 50 دقیقه ایی  از شروع تا پایان ماه رمضان به روی آنتن میرود .این برنامه  با آیتم هایی چون :  «تنهای شیرین»برگرفته ازگلستان سعدی شامل بیان حکایات واشعار ، «بایدها و نبایدهای ماه رمضان » توسط کارشناس برنامه حجت الاسلام بسی خاسته  ، گزارش از گروههای جهادی و مدافعان سلامت در خصوص بیماری کرونا ، پاسخگویی سوالات شرعی توسط حجت الاسلام حسن زاده ،آیتم « ذکر نور »شامل پخش مناجات و ادعیه ، گزارش از مشاغل سخت و معرفی کارآفرینان موفق و نمونه  در راستای شعار سال ؛ این برنامه ساعت 19:20به مدت50دقیقه بطورزنده از سیمای خوزستان پخش می شود .

سحر خیزان
این برنامه سحرگاهی با تهیه کنندگی مجتبی همت پور   در 30 قسمت 90 دقیقه ای از شروع تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد. در این برنامه توجه به سبک زندگی از منظر تعلیمات مذهبی و فرهنگی- معرفی آیین ها و فرهنگ ها در ماه رمضان- بررسی فواید روزه داری- جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث- خانواده و اهمیت آن-  ، پخش گزارش از مدافعان  سلامت درماه رمضان ونیز پخش بحث کارشناسی متناسب با موضوع برنامه ، شرح دعای ابو حمزه ثمالی ، شرح دعای روزهای ماه مبارک رمضان، تغذیه ویژه سحری ، پخش  دعای ابوحمزه ثمالی و پخش جزء خوانی قرآن کریم.
صدای مرکز خوزستان نیزدر سه حوزه صدای فارسی ، عربی و رادیو شهری دزفول برنامه های متنوعی را برای مخاطبان روزه دار خود تهیه و تدارک دیدند .که مشروح آن به شرح زیرمی باشد   :

سحر خیزان
این برنامه سحرگاهی در سحر های ماه مبارک رمضان با بخشهای مختلفی چون گزارش / ادعیه و مناجات / تواشیح / کارشناس مذهبی / دعای سحر و ...  و  به تهیه کنندگی  مجتبی قمر ،در رادیو شهری دزفول تهیه و پخش می شود .

ضیافت آسمانی
ضیافت آسمانی برنامه ایی از تولید رادیوشهری دزفول به تهیه کنندگی و نویسندگی لیلا حسن پور ، گویندگی مسعود پرموز ومسعود قمر و گزارشگری احمد زرشناس  در عصرهای ماه مبارک رمضان در فضایی معنوی اما با نشاط / با بخشها و  آیتم های متنوعی چون / احکام ....کارشناسی مذهبی .... تلفن و پیامک ..... ادعیه وآواهای دلنشین ...حرف دل (سخنانی که میخواهیم با خدا بزنیم با برداشتی متفاوت از قران و ایات قرآن) ،  تغذیه در رمضان با هدف  تغییر رفتارهای غذایی در این ماه مبارک و نیز ارائه ی سبک تغذیه ی سالم ،  شرح فرازهایی از نهج البلاغه و سخنان حضرت امیر علیه السلام ،  و ... پیش از اذان مغرب  به مدت 30 روز از رادیو شهری دزفول پخش می شود .

انتم والاذاعه
مجله شبانه « انتم والاذاعه  »برنامه رادیویی به تهیه کنندگی حسین حیاوی، روشنک عباسیان، و عبدالله طرفی و گویندگی مرضیه حسینی، زینب بویرده، محمد رضازاده، سید هاشم سید لطیفی آیتم های آن شامل  «ما رایکم »( طرح یک مسئله اجتماعی دینی و نظر سنجی از مخاطبان)/ حکایات در قالب نمایش/ اعجاز قرآنی/ «منادمه شعریه»، توضیح مسائل الشرعی/ تهیه گزارش از مراکز خیریه و....این برنامه هرشب ساعت30 :21تا 23 ازشبکه استانی صدای خوزستان پخش می شود .

یک قدم تا خدا
برنامه عصرگاهی یک قدم تا خدا ویژه افطار ماه مبارک رمضان هر روز در ماه رمضان به مدت 50 دقیقه به صورت زنده تهیه و پخش می گردد.در ابتدای برنامه، با ایجاد فضایی شاد مناسب با ماه رمضان اطلاعات مورد نیاز روزه داران ارائه می گردد. انتهای برنامه به اذان مغرب منتهی می گردد که فضای برنامه برای آماده سازی ذهن روزه داران برای ادای اذان مغرب مهیا می شود. این برنامه باتهیه کنندگی امین حسین زاده  و تلناز سکز تولید و پخش می شود.


با سحر خیزان
این برنامه با تهیه کنندگی محمود رضا ستایش با استفاده از آیتمهای متنوع ، معنوی و مذهبی حال و هوای سحرهای ماه مبارک رمضان را با استفاده از کارشناسان مذهبی  ، ادعیه ، مناجات و دعای سحر به سمع شوندگان خود می رساند.