جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه‌ هدهد20 با اجرای محمود گبرلو شب گذشته روی آنتن شبکه «شما» رفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌ هدهد20 با اجرای محمود گبرلو شب گذشته روی آنتن شبکه «شما» رفت

ویژه برنامه‌ هدهد20 با اجرای محمود گبرلو شب گذشته روی آنتن شبکه «شما» رفت

 

ویژه برنامه‌ هدهد 20 با اجرای محمود گبرلو و با حضور مرتضی حیدری مجری و کارشناس​ ، دکتر حسن عابدینی، قائم مقام خبرگزاری صداوسیما و سید داود موسوی رئیس کمیسیون خبر بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز، شب گذشته روی آنتن شبکه «شما» رفت.​

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مهمان اول ویژه برنامه هدهد20 مرتضی حیدری مجری و کارشناس​ بود که به  بحث داغ نوع مدیریت برنامه تلویزیونی جنجالی مناظره‌ها پرداخت .

در میانه‌ برنامه هدهد20، ویدیویی از صحبت‌های محمود عزیزی، عضو داوران کمیسیون سیما پخش شد.

مهمان دوم برنامه دکتر حسن عابدینی، قائم مقام خبرگزاری صداوسیما مجری و کارشناس خبر بود. او در این ویژه برنامه هدهد20 عنوان کرد: ساختار خبر صداوسیما با نگاہ به بالا چیدہ نشدہ است و ساختار متفاوت دارد. می‌توان به گونه دیگر طراحی کرد.

برخی استان‌ھای ما اندازہ چند کشور هستند و ادارہ خبری وسیع‌تری دارند.

معاونین خبر استان‌ھا با مدیران کل ھماھنگی و در چارچوب‌ھا فعالیت می‌کنند اما در زمینه پخش گزارش‌ھا در حوزہ ملی حساسیت وجود دارد.

او در ادامه گفت: ساختار بخش خبر باید چابک‌تر باشد و سلسله مراتب اداری با توجه به شناخت فراگیر مولفه‌ها درست نیست و به کاهش سرعت اطلاع‌رسانی می‌انجامد. سه مولفه اصلی خبر در رسانه ملی، رعایت اصول حرفه‌ای، مخاطب محوری و رعایت سیاست رسانه‌ای است.

عابدینی در پایان بیان کرد: خبر باید مقابل نگاہ مردم قرار دادہ شود و تلاش ما بر این است. تور خبرگیری رسانه ملی به نسبت گذشته افزایش یافته، اما نیازمند افزایش بودجه و آموزش برای خبرنگاران آزاد ھستیم.

با توجہ ویژہ دکتر دارابی، وضعیت خبرنگاران آزاد نسبت بہ گذشته ارتقاء یافته است.

ویژه برنامه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما سپس ارتباط مستقیم با مراکز استان فارس و گیلان برقرار شد و مجریان به معرفی آثار راه‌یافته به جشنواره پرداختند.

مهمان آخر ویژه برنامه هدهد20 سیدداود موسوی رئیس کمیسیون خبر بود.

او در این ویژه برنامه با اجرای محمود گبرلوعنوان کرد: رسانه ملی ظرفیت گسترده‌ای در مراکز استان‌ها دارد و 1500 نفر در بخش‌های مختلف وظیفه اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهند.

بعد از یک ماه داوری فشرده ما توانستیم 51٨ اثر در بخش اصلی و مجموعا 630 اثر را بررسی کنیم.این جشنواره 2 کارکرد اصلی شناسایی آثار فاخر و نیروهای مستعد و جوان و نیز یک کارکرد آموزشی دارد.

موسوی ادامه داد: نسبت به سال گذشته رشد بسیار خوبی را در عرصه اطلاع‌رسانی داشته‌ایم. جوانان با آخرین متدهای اطلاع‌رسانی در حوزه خبر آشنا می‌شوند.

25 اثر را در بخش خبر جشنواره تولیدات مراکز حائز کسب جایزه دیده‌ایم. یکی از اهداف ما این است که استعدادهای جوان در حوزه خبر کشف شوند.

اعتماد مخاطب به رسانه مهم است و قطعا مردم به رسانه خودشان اعتماد دارند. رسانه اگر بین مردم نباشد، نمی‌تواند اعتماد جلب کند. خیلی از بخش‌ها در جشنواره بیستم تولیدات مراکز استان‌ها قوی شدند.

او در پایان گفت: قطعا قضاوت در عرصه خبر با خود مردم است و ما دنبال این هستیم که روند خبررسانی صحیح را به مردم بازگو کنیم.
ویژه برنامه هدهد20 با اجرای محمود گبرلو هر شب ساعت 22:30 روی آنتن شبکه شما می‌رود.