جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های اربعین شهادت امام حسین و یارانشان در شبکه سهند - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های اربعین شهادت امام حسین و یارانشان در شبکه سهند

ویژه برنامه های اربعین شهادت امام حسین و یارانشان در شبکه سهند

 

معاونت های صدا، سیما، رادیو برون مرزی و خبر مرکز آذربایجان شرقی با برنامه های متفاوتی اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را گرامی می دارند.  

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، معانت سیما برنامه های روتین سحرلر ، خانواده و گئجه لر را در اربعین حسینی (ع) به صورت ویژه به روی آنتن می برد. گفتنی است که در اين برنامه ها با همکاران مستقر در مرزهاي مهران و شلمچه و همچنين نجف و كربلاي معلي ارتباط مستقيم برقرار خواهد شد .  

همچنین پخش بیش از 60 مورد گزارش زنده و تولیدی از راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی (ع) ؛ پوشش عزاداری ها و مراسمات سطح شهر تبریز ؛ ارتباط مستقیم و پخش زنده اجتماع عزاداران حسینی در میدان ساعت ؛ پخش ویژه برنامه " حسین عزاسی " در سه قسمت ؛ پخش ویژه برنامه " اربعین عشق " در شب اربعین حسینی مشتمل بر تصاویر اکیپ اعزامی صدا و سیما به کربلای معلی و عتبات عالیات ؛ پخش ویژه برنامه ترکیبی " غمنامه " در سه قسمت ؛ پخش ویژه برنامه " شوق زیارت " در 21 قسمت پنج دقیقه ای ؛ پخش مستند فاخر " عشق یولی " که برای اولین بار از رسانه ملی پخش میشود ؛  پخش مینی سریال ولایت عشق در ایام اربعین تا شهادت امام رضا علیه السلام ؛ پخش مراسم عزاداری شهرستانها ؛ پخش عزاداری های اربعین حسینی در حضور مقام معظم رهبری ؛ پخش نماهنگ های " بوی محرم ، دعوت ، رهسپاریم و روز زیارت " و همچنین پخش مستندهای مختلف در ایام اربعین از برنامه های پیش بینی شده در شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی است .

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم علاوه بر پرداخت ویژه در برنامه های روتین دعوت، میزگرد، سحرلر ، یک پیام یک نوا ، خانواده ، کندیمیز و ائلیمیز ، با پخش ویژه برنامه 180 دقیقه ای در روز سه شنبه همراه با عزاداران حسینی خواهدبود.

همچنین برنامه های بیر ایچیم عشق ، محفل اربعین ، نمایش چشمه لر ، اربعین نی نوا ، کاروان صبر ، قافله سرخ ، ایثار چله سی ، مستند رد سرخ و پخش مداحی و سخنرانی از دیگر برنامه های پیش بینی شده صدای استانی این مرکز در اربعین شهادت سومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و یاران باوفای ایشان می باشد.علاوه بر این رادیو مراغه هم در برنامه های رحمت قاپسی ، سحر گوروشی و آخشاملار پرداخت ویژه به اربعین جانسوز کاروان کربلا داشته و در روز سه شنبه هم با ویژه برنامه ای 60 دقیقه ای در خدمت شنوندگان خود خواهد بود.

رادیو برونمرزی آذری مرکز آذربایجان شرقی هم برای شنوندگان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز برنامه های مختلفی تدارک دیده است. پخش نمایش رادیویی " اربعین زیارتی " در دو قسمت سی دقیقه ای ، پخش گزارش های همکاران اعزامی رادیو برونمرزی به کربلای معلی به منظور پوشش حضور زائران جمهوری آذربایجان در عراق در خلال بخش های مختلف خبری ، ویژه برنامه ساچیلان شعاعلار به مدت 60 دقیقه و برقراری ارتباط تلفنی با خبرنگار اعزامی به کربلای معلی و نجف اشرف ، پنجره با محوریت پاسداشت ادبیات عاشورایی و پخش برنامه های شناور ، چراغ ، سلام دینله ییجی ، مشکات و سیزه سلام از برنامه های این رادیو در اربعین امام حسین علیه السلام می باشد.

معاونت خبر مرکز آذربایجان شرقی هم با پخش سلسه گزارش هایی از پیاده روی عاشقان حسینی و اجتماع عزاداران حسینی در میدان ساعت و توليد چند گزارش خبري از موكب ها ، مراسم اربعين در سطح استان و ارتباط با خبرنگاران اعزامي به شهرهاي نجف و كربلا به انعكاس اخبار اربعين خواهد پرداخت .