سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های شاخص نوروزی صدا و سیمای مرکز فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های شاخص نوروزی صدا و سیمای مرکز فارس

ویژه برنامه های شاخص نوروزی صدا و سیمای مرکز فارس

 

صدا و سیمای فارس با ویژه برنامه های متعدد در ایام نوروز مهمان مخاطبان خود بود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس ،در ویژه برنامه های شاخص نوروزی که از سیمای فارس پخش شد هنرمندان و چهره های شاخصی حضور داشتند.

ویژه برنامه تلویزیونی "بهار جان ها " ویژه ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به مدت 7 ساعت با حضور دکتر ندیم و حسن صفری خواننده  و ویژه برنامه "شاخه نبات"  به صورت زنده از 5 لوکیشن حرم مطهر شاهچراغ (ع) ، حافظیه، عمارت باغ شاپوری و دروازه قرآن و گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین  شهاب مرادی  و علیرضا روزگار، نوید نیک کار خواننده، مهدی فقیه بازیگر همراه با خیل جمعیت مردمی و حضور مهمانان هنرمند و در استودیوی مرکز به مدت 6 ساعت و پخش از شبکه  شما و برقراری ارتباط با مرکز لرستان ، پخش بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص سال نو و شعار سال، رییس جمهور ، استاندار فارس و  بیانات آیت الله دژکام، حضور هنرمندان در عرصه های مختلف، گزارش های زنده مردمی، گزارش های نوروزی و آیتم های متنوع  مهمان خانه های  مخاطبان بود.

تولید و پخش برنامه خانواده پرمخاطب و زنده " کاشانه مهر"با حضور خانواده های هنرمندان فارس و مسئولان شهری و پخش همزمان از شبکه سراسری و شما با بخش های آداب و رسوم ایرانی با اجرای دکتر نوشین، آموزش غذاهای محلی فارس، تمهیدات نوروزی ارگان ها و سازمان های فارس و پس از وقوع حادثه سیل همراه مردم به منظور هشدار، اطلاع رسانی، کمک رسانی به سیل زدگان با برقراری ارتباط تلفنی و حضور مسئولان در برنامه سرهنگ دهقانی(رییس پلیس راه شمال فارس)،نعمتی(معاون اماکن و امور زائرین آستان مقدس احمدی و محمدی)، فروزانی(معاون گردشگری و امور زائرین استانداری)، حسن پور(معاون خدمات شهری شهرداری شیراز، مظاهری(دبیر ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش)،سرهنگ عباسی(رییس پلیس راهور فارس)، عیادت مجری برنامه از مصدومان در بیمارستان و گزارش از
محله های سیل زده شیراز، گزارش از نوع دوستی مردم شیراز، همراهی، همدلی و اطلاع رسانی در مورد سیل لرستان و

  تولید و پخش زنده برنامه شبانه "فارسی شو "  با حضورمدیرکل آموزش و پرورش، رحیمی استاندار فارس و لقمانی معاون سابق استاندار در ساعت 21 و بازپخش برنامه با آیتم های طنز عمه ملوک، گزارش های مردمی، آداب و رسوم،  موضوع کنترل بازار شب عید به صورت طنز از شاخص های سیمای فارس در ایام نوروز بود.

 

همچنین صدای مرکز فارس نیز باپخش ویژه برنامه های شاخص با مخاطبان خود همراه بود.

برنامه "کوچه باغ ترانه" ویژه ترانه های درخواستی و با ارتباط با مدیران و مسئولان حوزه های مختلف راهنمای مهمانان نوروزی در استان فارس بود ضمن این که با وقوع سیل در شیراز به صورت ویژه پخش شد و ارتباط لحظه ای با مسئولان ارشد استان انجام شد تا هشدار و اطلاع رسانی و نکات ایمنی و اخبار را به سمع شنوندگان برساند . پخش بسته های ویژه مربوط به نکات ایمنی در مواجهه با سیل که در روزهای ویژه مدت زمان برنامه به 4 ساعت رسید. اسکان مهمانان نوروزی، وضعیت جاده ها و وضعیت هوا از جمله بخش های ثابت برنامه بود.

برنامه زنده "بهار نارنج" ویژه برنامه نوروزی رادیو فارس که هرروز صبح به مدت دو ساعت تقدیم شنوندگان رادیو فارس شد.

محوریت برنامه بر اساس موضوعات نوروز و سال جدید و هدف آن ایجاد فضایی شاد و مفرح همراه با اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات مورد نیاز مسافران نوروز بود و گزارش نوروزی، استان گردی( سفر به شهرستانها)، ایران گردی( سفر به مراکز استانها) طبیعت گردی ( جاذبه های گردشگری استان) مکانیک خودرو( توصیه های ایمنی) نمایش های طنز، کاروان نور، توصیه های پلیس و تلفن های مخاطبان  ازبخش های این برنامه بود.

"شب چراغ" ویژه برنامه شبانه رادیو فارس که  محوریت این برنامه اطلاع رسانه در خصوص وضعیت اسکان مهمانان نوروزی، وضعیت جاده، آب و هوا، آموزش تعمیر خودرو در جاده، توصیه های غذایی و پژشکی و اطلاع رسانی از رویدادهای فرهنگی و ورزشی در ایام نوروز بود.

"شاخه نبات" ویژه برنامه عصرگاهی رادیو فارس با ساختار ترکیبی و نمایشی جاذبه های گردشگری، تاریخی و اماکن مذهبی وشهر شیراز معرفی و گزارش، موسیقی، اطلاع رسانی، هواشناسی، وضعیت جاده های استان، ارتباط با مراکزبهداشتی و اورژانس، معرفی اماکن  خدمات رسان در ایام نوروز، ارتباط با خبرنگاران آزاد شهرستانها، نمایش طنز و... از بخش های این برنامه بود که در زمان وقوع سیل به طور ویژه پخش شد.