جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های شبکه اترک به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های شبکه اترک به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام

ویژه برنامه های شبکه اترک به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام

 

صداوسیمای خراسان شمالی ویژه برنامه هایی را به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) روی آنتن می برد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی ، «غریب سامرا » عنوان برنامه ای است که در سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) از صدای اترک پخش می شود. هدف این برنامه تبیین ویژگی های اجتماعی شخصیت  امام حسن عسگری (ع)  است که با دعوت از کارشناسان مذهبی سعی می شود تا ضمن  آشنایی  بیشتر مخاطبان  با  شخصیت اخلاقی این بزرگوار ، اخلاق فردی ،اجتماعی ، سیاسی و... امام یازدهم شیعیان نیز تشریح و تبیین شود . همچنین تلاش و اقدامات ایشان  در جهت زمینه سازی و آمادگی شیعیان برای غیبت امام زمان (عج)  مورد بررسی قرار می گیرد. بخش های گزارشی از مراسم های مختلف سطح شهر بجنورد وشهرهای استان  ، کارشناسی ،  کلام بزرگان ، حدیث خوبان، معرفی کتاب درباره امام حسن عسگری (ع) ، شعر شاعران ، تلفن ، پیامک و دل نوشته های شنوندگان ،مداحی و روضه ، موسیقی های مناسبتی و... ازجمله آیتم های این برنامه خواهد بود.

« غریب سامرا » به  تهیه کنندگی ابراهیم نسیمی و گویندگی جواد اسکندری چهارشنبه 15آبان 98 مصادف با 8 ربیع الاول  شهادت امام حسن عسگری(ع) ، ساعت 9 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می شود.

سیمای اترک نیز با ویژه برنامه « اشک سرخ » به مناسبت  شهادت امام حسن عسگری (ع) ، مهمان دوستداران اهل بیت علیه السلام می شود.

«اشک سرخ» با دعوت از کارشناسان مذهبی ضمن معرفی ویژگی های شخصیتی و اجتماعی  امام حسن عسگری علیه السلام، وقایع دوران زندگی و حیات این بزرگوار را بررسی می کند و به نقش ایشان در خصوص آماده کردن افکار مسلمین برای امامت حضرت ولی عصر(عج) می پردازد.

مداحی و گفتگو با ذاکران اهل بیت (ع) ، ارتباط با شهرهای مذهبی ، گزارش از هیات مذهبی ، موسیقی تصویر مناسبتی،

معرفی کتاب ، پخش قسمت های کوتاه از فیلم وآثار مناسب با موضوع دینی ، تلفن و پیامک مردمی و... از بخش های گوناگون برنامه است.

«اشک سرخ » به تهیه کنندگی سید حسین خدادادیان حسینی و با اجرای احمد قدوسی سه شنبه 14 آبان مصادف با شب شهادت امام حسن عسگری (ع) ، ساعت 21 به مدت یک ساعت از سیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.