جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های شبکه خلیج فارس در ایام محرم - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های شبکه خلیج فارس در ایام محرم

ویژه برنامه های شبکه خلیج فارس در ایام محرم

 

هم زمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  شبکه خلیج فارس با برنامه های مختلف ویژه این ماه ،با عزاداران حسینی همراه می شود.
به گزارش روابط عمومی صداوسیما خلیج فارس، برنامه عشق و عطش در ایام محرم در سیزده قسمت  75 دقیقه ای از صدای خلیج فارس پخش می شود.
این برنامه با پخش عزاداری سنتی در هرمزگان و استفاده از کارشناسان مذهبی و با ارتباط با گزارشگران شهرستان ها سعی در ایجاد و تقویت حال و هوای ماه محرم در هرمرگان دارد.
آنونس – عزاداری سنتی – مباحث کارشناسی – گزارش شهرستان ها - تلفن و پیامک واعلام برنامه های شهرستانها و برگزاری مراسم عزاداری از جمله بخش های این ویژه برنامه است.
امید تنی و امیرارسلان خوبیاری بصورت مشترک تهیه کنندگی  این برنامه برعهده دارند.
علمدار دیگر برنامه رادیو خلیج فارس ویژه ماه محرم است که در روز تاسوعای حسینی دریک قسمت 120 دقیقه ای با آیتم های : مباحث کارشناسی ، پخش عزاداری سنتی ، گزارش از شهرستانها وتلفن وپیامک به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی پخش می شود.
نماز عشق در یک قسمت 180دقیقه ای دیگر برنامه تدارک دیده شده رادیو خلیج فارس ویژه ایام محرم به تهیه کنندگی منیژه فدایی است که این برنامه با پخش عزاداری مردم هرمزگان واستفاده از کارشناس مذهبی سعی در ایجاد تقویت حال وهوای ماه محرم و روز عاشورا در هرمزگان دارد .
رادیو خلیج فارس همچنین مراسم شیرخوارگان حسینی در شهر بندرعباس را بصورت زنده ومستقیم از محل برکزاری مراسم پخش می کند.
سیمای خلیج فارس با فرارسیدن ماه محرم برنامه های مذهبی برای عزاداران حسینی تدارک دیده است که از اول محرم بر روی آنتن می برد.
در شب های محرم همانند سالهای گذشته برنامه مرثیه دیریا هرشب ساعت 21 روی آنتن سیمای خلیج فارس خواهد رفت. این برنامه در 10قسمت 30 دقیقه ای
درقالب مستند گزارشی در دهه اول محرم پخش خواهد شد. این برنامه به معرفی یک منبر مختص هر روستا می پردازد وعلاوه بر معرفی منبر وبانیان آن به نوع عزاداری های مردم آن روستانیزتوجه دارد.
همچنین سیمای خلیج فارس هم زمان با آغاز ماه محرم وبرپایی عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مبادرت به پخش زنده مراسم عزاداری محرم از شهرستانهای استان هرمزگان می کند.
پخش زنده عزاداری محرم از شهرستان حاجی آباد در روزهای تاسوعا وعاشورا ساعت 30/9 –پوشش زنده عزاداری مردم هرستان رودان از محل امامزاده سید قطب الدین محمد درعصرتاسوعا ساعت 17 – پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی ازمسجد جامع میناب و همزمان از حسینیه ثار الله  بندرعباس ساعت 9صبح و نیزپوشش وانعکاس مراسم پنجم محرم شهرمیناب وعزاداری مردم روستای کردر رضوی این شهرستان در روز پنج شنبه 14شهریور ساعت 17 از دیگر برنامه های سیمای خلیج فارس در ایام ماه محرم است.