جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان بمناسبت یوم الله سیزده آبان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان بمناسبت یوم الله سیزده آبان

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز زنجان بمناسبت یوم الله سیزده آبان

 

یوم ا.. سیزدهم آبان، که در تقویم  کشورمان به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران یعنی تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه، شهادت دانش آموزان انقلابی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا می باشد که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان ، به همین مناسبت مرکز زنجان برنامه های مختلفی را در قالب مستند، برنامه های تحلیلی و تفسیر همچنین پوشش رسانه ای راهپیمایی این روز در نظر گرفته است.

 معاونت سیما  از ساعت 9 صبح روز دوشنبه13 آبان ماه در قالب برنامه ای زنده حضور یکپارچه و باشکوه دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و آحاد مردم ولایتمدار استان در راهپیمایی را به تصویر خواهد کشید . در این ویژه برنامه همچنین با دعوت از صاحبنظران و کارشناسان سیاسی، ابعاد این حادثه تاریخ ساز در روند انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار می دهد. پخش پیام های مردمی، سرودهای انقلابی، وله و شعرخوانی شاعران انقلابی از دیگر آیتم های این ویژه برنامه می باشد.

شبکه اشراق مستندهای متعددی را نیز با این موضوع تدارک دیده است که از آن جمله می توان به «نگاهی به 13آبان» ، «یاد یار» و «444 روز» اشاره کرد .

علاوه بر این پخش تیزرها ، سرودها و ویدئو کلیپهای مختلف به منظور تبیین جنایتها و خیانتهای مختلف استکبار جهانی و در رأس آمریکا در طول تاریخ پرفراز و نشیب ایران و همچنین دعوت مردم به حضور باشکوه در راهپیمایی ، فیلم سینمایی و دهها برنامه دیگر تأمینی از دیگر برنامه های سیما می باشد .

همچنین زیرنویس های متعدد در خصوص مسیرهای راهپیمایی و کلام امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در خصوص این حماسه بزرگ نیز از شبکه استانی پخش می شود .

 معاونت صدای مرکز هم  علاوه بر پوشش زنده راهپیمایی، در برنامه های مردم و مسئولین، آخشاملار و ویژه برنامه انقلاب دوم، ابعاد مختلف رویدادهای این مناسبت مهم تاریخی را با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار خواهد داد.

رادیو استانی نیز مسیرهای راهپیمایی را در فواصل مختلف برنامه ها مکررا اطلاع رسانی می کند .

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم علاوه بر پوشش اخبار مرتبط با برنامه های یوم ا..سیزده آبان و راهپیمایی باشکوه این روز در مرکز استان و شهرستانهای تابعه، تفاسیر و گفتگوی ویژه خبری را با موضوع  این حماسه بزرگ آماده پخش نموده است.

معاونت فضای مجازی هم همگام با معاونتهای تولیدی برای 13 آبان برنامه ریزی خوبی انجام داده است . تولید پوستر، اینفوگرافیک، ویدئو و نماهنگ، پخش زنده راهپیمایی ۱۳ آبان در اینستاگرام و بازنشر تولیدات مختلف و نیز انتشار یادداشت های متعدد در خصوص جنایتهای آمریکا در ایران و جهان از جمله برنامه های فضای مجازی مرکز برای این مناسبت می باشد