جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز گیلان در ماه ضیافت الهی "رمضان" - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز گیلان در ماه ضیافت الهی "رمضان"

ویژه برنامه های صداوسیمای مرکز گیلان در ماه ضیافت الهی


مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان ازتهیه و تولید ویژه برنامه های ماه مبارک "رمضان" ماه ضیافت الهی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان، مهندس ظهیری با اشاره به اینکه ماه ضیافت الهی فرصتی طلایی برای دستیابی به تعالی معنویت است ، بر فراهم نمودن فضای پر نشاط  معنوی در برنامه ها  تاکید کرد. مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت:رسانه استانی طبق برنامه ریزیهای و برگزاری جلسات متعدد با معاونتهای صدا، سیما و خبر با افزایش کیفیت برنامه ها سعی دارد رضایت هرچه بیشتر مخاطبان از برنامه های ماه پر خیر و برکت رمضان را جلب کند.
مهندس ظهیری با بیان اینکه سیمای مرکز گیلان در ماه میهمانی الهی امسال4ویژه برنامه در دست تهیه و پخش دارد ، برنامه های:«افطاری»، «نسیم سحری» ، «جزخوانی قرآن کریم» و «تفسیر قرآن » را به عنوان ویژه برنامه های شبکه باران  در ماه مبارک رمضان معرفی نمود.
وی به تشریح این برنامه ها پرداخت و تصریح کرد: «جزخوانی قرآن کریم» از بقعه متبرکه فاطمه اخری (خواهر امام) رشت برای نخستین بار از ساعت 14:30 به مدت 60 دقیقه،« افطاری » ویژه ماه میهمانی الهی هر شب در لحظات ناب افطار از ساعت 8:30به مدت 60 دقیقه، ویزه برنامه سحر با عنوان «نسیم سحری» هر بامداد پیش از اذان صبح به مدت 40 دقیقه ، «تفسیر قرآن » آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه درگیلان در مسجد جامع بازار شهر رشت  هر شب به مدت 30 دقیقه از شبکه باران پخش می شود.
مهندس ظهیری با اشاره به بر نامه های رادیو گیلان ، 4 برنامه «نان  خرما» ،«خدا خوانی» ،«تفسیر قرآن» و «جزخوانی قرآن کریم « را از ویژه برنامه های صدای مرکز گیلان اعلام کرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با تشریح برنامه های رادیو گفت:«جز خوانی قرآن کریم » هر روز از ساعت 14:30 به طور زنده» از بقعه متبرکه خواهر امام شهر رشت به مدت 60 دقیقه، «تفسیر قرآن » آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان در مسجد جامع بازار رشت از ساعت 16 به مدت 30 دقیقه ،«نان و خرما » ویژه افطار به مدت 60 دقیقه پیش از اذان مغرب ، «خدا خوانی » ویژه سحر هر بامداد  از ساعت 2:30 به مدت 120 دقیقه  از رادیو گیلان پخش خواهد شد.
وی  تهیه گزارشهای خبری با موضوع آداب و رسوم مردم گیلان در ماه رمضان ،پوشش مراسم و مناسبتهای این ماه مبارک، گفتگوی ویژه با حضور کارشناسان و میهمانان بخش خبری را از بخشهای ویژه خبر مر کز گیلان عنوان کرد و در ادامه افزود : در لیالی پرفیض قدر نیز در شبهای 21،19 و 23 ماه مبارک رمضان صدا ، سیما و خبر رسانه استانی به طور ویژه آیینها ،ادعیه،سخنرانی و شب زنده داری روزه داران عزیز استان گیلان را منعکس خواهند کرد.