سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس به مناسبت دهه کرامت - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس به مناسبت دهه کرامت

ویژه برنامه های صدا وسیمای فارس به مناسبت دهه کرامت

 

صدا وسیمای فارس به مناسبت دهه کرامت ویژه برنامه های متنوع و خاصی را تدارک دیده و پخش می کند.

علیرضا باغبان منش معاون سیمای فارس به تشریح ویژه برنامه های این حوزه پرداخت و گفت: کاشانه مهر در طول ایام دهه کرامت با 10 برنامه 75 دقیقه ای و صبج پارسی با 10 برنامه 60 دقیقه ای، "ویژه برنامه فارسی شو" با اجرای مشترک با خراسان رضوی و قم شب یکم ذی القعده و یازدهم ذی القعده به مدت 480 دقیقه با  بخش های شاد و متنوع این ایام را گرامی می دارد.

باغبانمنش 10 ویژه برنامه تولیدی 20 دقیقه ای در حرم مطهر شاهچراغ با حضور مسئولین و کارشناسان مذهبی و ارتباط زنده با شبکه های سراسری و استانی در روز پنجم و ششم ذی القعده از دیگر برنامه های سیمای فارس در این ایام بیان کرد.

معاون سیمای فارس  تصریح کرد: 1100 دقیقه  میان برنامه "مستند" و" وله"  وحدود 300 دقیقه "موسیقی و تصویر و کلیپ"، پخش" سه فیلم سینمایی" هرکدام به مدت 90 دقیقه، برنامه "نگاه روز" در 3 قسمت 20 دقیقه ای با موضوع تبیین و تشریح برنامه های دهه کرامت ، "برنامه در شهر و "گزارش روز" در طول دهه کرامت هرکدام جمعا 100 دقیقه از ویژه برنامه های سیمای فارس در ایام دهه کرامت است.

یاسر جمالی معاون صدای مرکز فارس اعلام کرد:" نمایش بهشت آبی" در 30 قسمت ویژه حضرت احمدبن موسی علیه السلام تولید و امین ولایت در 120 دقیقه با بخش های کارشناس مذهبی، حضور شاعران آیینی، گزارش از زائران، سرودهای ویژه شاهچراغ، گفتگو با خدام و "اجرای مشترک با رادیو ایران" با رویکرد سومین حرم و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی علیه السلام به مدت 90 دقیقه و "اجرای مشترک با مراکز قم و مشهد" با رویکرد حرم های اهل بیت به مدت 90 دقیقه در ایام دهه کرامت از صدای مرکز فارس پخش می شود.

جمالی گفت: "گلدسته های آسمانی" هر روز به مدت 30 دقیقه به معرفی حرم مطهر احمدبن موسی علیه السلام و حرم های شریف دیگرمی پردازد و پخش برنامه های منتخب جشنواره در کنداکتور دهه کرامت ،"پخش آنونس و آرم استیشن های ویژه احمدبن موسی " از دیگر برنامه های رادیو فارس در این ایام است.

معاون صدای مرکز فارس تصریح کرد: مجله های رادیو و اطلاع رسانی از برنامه های سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در قالب ارتباط تلفنی و گزارش با مسئولان و دست اندرکاران حرم  و برنامه "گفتگو" با حضور مسئولان و تبیین جایگاه حضرت احمدبن موسی و "برنامه های توسعه فرهنگی عمرانی حرم" به مدت 45 دقیقه ودیگر برنامه ها به اقتضای حال و هوای برنامه به مناسبت دهه کرامت می پردازند.

خورشید سوار معاون فضای مجازی صدا و سیمای فارس گفت: تقطیع و انتشار برنامه های حوزه سیما و صدا در فضای مجازی، تهیه 22 عکس نگاشت در خصوص حضرت احمدبن موسی علیه السلام و تولید یک موشن ویدئو در دردستور کار فضای مجازی این مرکز قراردارد.

کرمی معاون خبر مرکز فارس نیز پوشش رویدادهای مرکز و شهرستان ها، پوشش متناسب رویدادها در رادیو، تلویزیون و فضای مجازی و تولید یک گزارش برای پخش در شبکه های ملی و استانی با موضوع دهه کرامت را از اقدامات واحد خبر این مرکز بیان کرد.