سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا وسیمای مرکز اردبیل برای 14 و 15 خرداد و روز قدس - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا وسیمای مرکز اردبیل برای 14 و 15 خرداد و روز قدس

ویژه برنامه های صدا وسیمای مرکز اردبیل برای 14 و 15 خرداد و روز قدس

 

در سالروز ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام‌خمینی(ره) ، قیام خونین ۱۵ خرداد و آخرین جمعه ماه رمضان صدا و سیمای مرکز اردبیل ویژه‌ برنامه‌های متعددی را برای گرامیداشت این ایام تدارك دیده است.

به گزارش دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، دکتر ملااحمدی مدیر کل مرکز اردبیل گفت: معاونت صدای مرکز اردبیل سه ویژه برنامه« بیرینجی قبله» ، «روح الله» و «قالارقی گون» را بصورت زنده در روزهای 10، 14 و 15 خرداد پخش خواهد کرد. برنامه "بیرینجی قبله" ویژه روز جهانی قدس به مدت 150دقیقه به تهیه کنندگی رسول مهاجر و با اجرای پیمان عبداللهی و گیتا صحت از ساعت 10 پخش خواهد شد. در این برنامه ضمن اطلاع رسانی به مخاطبان درباره ساعت شروع راهپیمایی و مسیر راهپیمایی خواهران و برادران، گزارشهایی از شرکت کنندگان تهیه خواهد شد و با حضور کارشناس برنامه به اهمیت، لزوم و تاثیر این راهپیمایی پرداخت خواهد شد.

 ویژه‌برنامه «روح الله» ویژه سالگرد ارتحال حضرت‌امام‌خمینی(ره) در روز۱۴ خرداد نیز به                      تهیه کنندگی رسول مهاجر و اجرای پیمان عبداللهی به مدت 120 دقیقه از ساعت 10 الی 12به تشریح زندگی حضرت امام خمینی(ره) و ابعاد شخصیتی ایشان می‌پردازد. گزارش از كاروان‌هاي عازم مرقد مطهر حضرت امام خميني(ره)،گفتوگوي كارشناسي،تحليل زندگي و شخصيت حضرت امام خميني(ره) و مسابقه زنده تلفني از بخش های عمده برنامه است.

همچنین ویژه برنامه دیگر رادیو اردبیل با عنوان" قالارقی گون" مصادف با قیام خونین 15 خرداد به مدت 120 دقیقه از ساعت 10 الی 12 پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل در ادامه به ویژه برنامه های تلویزیونی شبکه سبلان اشاره کرد و افزود: برنامه" قدس حماسه سی" ویژه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی قادر فتاحی و کارگردانی صابر محمدی و عبدالله عزیزی  از ساعت 9 صبح الی 13 ظهر از سیمای مرکز اردبیل تولید و پخش می شود.

دکتر ملا احمدی در ادامه افزود: معاونت سیمای مرکز اردبیل همچنین در ویژه برنامه های "دعوت"، " اوباشدانلیق"، "ائویم قراریم" و دیگر برنامه های روتین خود با حضور کارشناسان مذهبی و انقلابی به پاسداشت این ایام می پردازد.

وی خاطرنشان کرد: خبر مرکز اردبیل نیز همگام با دیگر معاونت‌های مركز، در این ایام با پخش گزارش‌های مردمی و  کارشناسی درباره روز جهانی قدس، رحلت حضرت امام(ره) و قیام 15 خرداد و پوشش مراسمها و عزاداری مردم اردبیل به استقبال این ایام خواهد رفت.

به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشته با موضوع روز جهانی قدس ، سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، وله و پادکست مرتبط با همین موضوعات، معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات معاونت فضای مرکز اردبیل به برای گرامیداشت این ایام می باشد.