سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی به مناسبت 14 و 15 خرداد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی به مناسبت 14 و 15 خرداد

ویژه برنامه های صدا و سیمای استان مرکزی به مناسبت 14 و 15 خرداد


«سوگ آفتاب» عنوان ویژه برنامه ای است، زنده و تلویزیونی که به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره(، از ساعت 21 روز سه شنبه 13 خرداد به تهیه کنندگی آقای ابراهیم مرادی و همچنین ساعت 16 و 21 روز چهارشنبه 14 خرداد، به تهیه کنندگی آقای روح الله ذوالفقاری از سیمای شبکه آفتاب وهمچنین شبکه شما تهیه و تقدیم نگاه گرم بینندگان ارجمند خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، این ویژه برنامه با موضوع گرامیداشت سی ویکمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و با رویکرد تبیین سیره سیاسی و عرفانی حضرت امام تهیه می شود و از جمله آیتم های آن می توان به آرم، کارشناسی، وله، معرفی کتاب، گزارش، کلام بزرگان، شاعر، مهمان برنامه و تصاویر دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی از محل بیت قدیمی حضرت امام خمینی(ره) در شهر خمین اشاره نمود.
در این برنامه ها سعی می شود از کلام حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، در رابطه با قیام خونین ۱۵ خرداد نیز گزیده هایی پخش گردد. طی این دو روز ارتباط های متعددی با شبکه های ملی و استانی برقرار خواهد شد.

شبکه رادیویی آفتاب نیز با تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی «در سوگ آفتاب»  بصورت زنده و مستقیم، همراه با شنوندگان رادیو استانی به سوگ خواهد نشست.
ویژه برنامه «در سوگ آفتاب» عنوان برنامه ای زنده و رادیویی است که روز چهارشنبه 14 خرداد مصادف با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بمدت 120 دقیقه از ساعت 10 صبح و به تهیه کنندگی آقای علیرضا یعقوبی با موضوع «سبک زندگی امام خمینی(ره)»، از صدای شبکه آفتاب تقدیم شنوندگان این شبکه استانی خواهد شد .
این ویژه برنامه با هدف ارائه الگوی زندگی اسلامی در سالگرد ارتحال آن حضرت و همچنین با آیتم هایی همچون کارشناسی، معرفی کتاب، بسته های صوتی مناسب و ارتباط با گزارشگران مستقر در شهرستانهای خمین، قم و تهران (به خصوص انعکاس مراسم گرامیداشت در بیت قدیمی حضرت امام در شهرستان خمین)، انعکاس تلفن ها، پیامک های مردمی و... به روی آنتن خواهد رفت.
خبر مرکزی نیز با تولید و پخش گزارش های مختلف با موضوع « زندگی و ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)» در روز 14 خرداد به مدت 3 دقیقه - گزارش با موضوع «قیام 15 خرداد» در روز 15 خرداد به مدت 3 دقیقه - گزارش از شهیدان 15 خرداد (تهیه شده در دفتر خبری شهرستان تفرش) بمدت 4 دقیقه - پوشش اخبار 14 و 15 خرداد در شهر اراک و سایر شهرستانهای استان به مدت 20 دقیقه- انتشار اخبار این مناسبت در سایت خبرگزاری صداوسیما و کانال سروش صداوسیما بتعداد 30 مورد و... همراه لحظه ای مخاطبان خود خواهد بود.
فضای مجازی شبکه آفتاب هم با تولید و انتشار 3 مورد موشن گرافیک با عناوین «راه رهبری، معارف انقلابی و رهبری در جمهوری اسلامی ایران » ، 3 مورد فوتو کلیپ، 5مورد اینفو گرافیک، 6 مورد عکس نوشته، خبر، پست، متن و نیز پوشش اخبار و مراسم های پیرامون این مناسبت و همچنین پوشش زنده برنامه های صداوسیما و... همراه با مخاطبان  خود از سراسر کشور به سوگ خواهد نشست.