جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان جنوبی در اربعین مشخص شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان جنوبی در اربعین مشخص شد

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان جنوبی در اربعین مشخص شد

 

مراسم عزداری اربعین حسینی امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس به صورت زنده از شبکه خاوران می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، معاون سیما شبکه خاوران گفت: ویژه برنامه مراسم عزاداری در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس صورت زنده و مستقیم از شبکه خاورن پخش می شود.

علی وفادار گفت: هدف این برنامه انعکاس و پوشش شور و حال و عشق و ارادت محبین اباعبدالله الحسین (ع) است که سه شنبه 8 آبان ساعت 9 تا 11 از شبکه خاوران پخش می شود .

تهیه کنندگی  این برنامه را آقای غلامرضا شاهانی بر عهده دارد.

 همچنین مستند 313 ( اشاره غیر مستقیم به تربیت نسل ظهور در بستر پیاده وری اربعین دارد)، مستند به پای تو(روایت گر فرد معلولیست که توانسته با تلاش در منطقه خوزستان ،شهرستان سوسنگرد خیرین را جمع کند و در مرز چزابه یک موکب احداث کند)  و میزبان(روایت زندگی "زکی آل مظفر" از موکب داران و نیروهای بسیج مردمی عراق است که در ایام اربعین میزبان زائرین امام حسین (ع) می باشد) پخش می شود.

اربعین عاشقی را از رادیو خاوران بشنوید.

"اربعین عاشقی "عنوان ویژه  برنامه ایست که به مناسبت روز اربعین به طور زنده از صدای خاوران به روی آنتن می رود.

مدیر تولید رادیو خراسان جنوبی گفت: این برنامه در صبح روز اربعین از ساعت 9 تا 11 پخش می شود.

حمید رضا سلحشور هدف از این برنامه را بهرمندی بیشتراز سیره وزندگانی امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت:  پوشش مراسم اربعین در استان و انعکاس راهپیمایی بزرگ روز اربعین از اهداف این برنامه است.

وی گفت: بخش کارشناسی ، گزارش های مردمی، بسته صوتی،گزارش هایی از شهرستان های استان،ارتباط با گزارشگران کربلای معلی ، ارتباط با استان های را بخش های مختلف این برنامه عنوان کرد.

مدت این برنامه 120 دقیقه است و  معصومه اسماعیل زاده تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد ، مسعود حسنی وسمیرا عاطفی فرگویندگان آن هستند و سید مهدی ابراهیمی و فاطمه حسینی فر گزارشگرو نویسنده برنامه هستند.

طریق عشق را در 12 بپیماید.(مسیر عشق را در 12 روز طی کنید.)

طریق عشق عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت دهه پایانی صفر از 5 تا 17 آبان  از رادیو خاوران به روی آنتن می رود.

مدیر تولید رادیو خراسان جنوبی گفت :این برنامه زنده هر روز عصر از ساعت 17:30 به مدت 80 دقیقه پخش می شود.

حمید رضا سلحشور گفت :در این برنامه به مناسبت های تقویمی دهه پایانی صفر مانند اربعین حسینی، رحلت رسول اکرم (ص)،شهادت امام حسن(ع) وشهادت امام رضا(ع) به طور ویژه پرداخته می شود و تأسی از اهل بیت و ائمه اطهار (ع) وپیروی از سیره و زندگانی آنان از اهداف برنامه است.

وی کارشناسی،گزارش،نمایش،معرفی کتاب،ارتباط با کربلای معلی بخش های مختلف این برنامه عنوان کرد.

ساختار این برنامه ترکیبی نمایشی است که تهیه کنندگی آن بر عهده مهدی امیرآبادی زاده است و فرشید جعفری و سمیه تربتیان گویندگی آن را بر عهده دارند.

سید مهدی ابراهیمی گزارشگر و فاطمه حسینی فرهم نویسنده این برنامه هستند.