سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در استقبال از ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در استقبال از ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در استقبال از ماه مبارک رمضان

 

صدا و سیمای مرکز اردبیل با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلفی در ماه رحمت و مغفرت، همراه لحظات معنوی روزه داران خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، دکتر ملا احمدی مدیر کل مرکز اردبیل گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های متنوعی در شبکه استانی سبلان تولید و پخش می شود. معاونت صدای اردبیل ویژ برنامه افطاری "آیلار سولطانی " را به مدت 60 دقیقه راس ساعت19:45هر روز در ماه مبارک رمضان برای مخاطبان پخش می کند.
برنامه آیلار سولطانی به تهیه کنندگی میلاد منیری وبا اجرای ویدا فرزانه قبل از افطار به زبان آذری تولید و پخش می شود. گزارش زنده، ارتباط با شهرستانهای استان، نمایش رادیویی با موضوعات اخلاقی و دینی مرتبط با ماه مبارک رمضان، حکایات اخلاقی، بهداشت و تغذیه در رمضان، اخلاق در نهج البلاغه، تواشیح و آواز موسیقی با کلام و بی کلام، تلفن و پیامک، اعلام اوقات شرعی شهرستان های استان قسمتهای مختلف این برنامه را تشکیل می دهند.
همچنین شبکه استانی صدای اردبیل برنامه­ی سحری " آیدین سحر" را در ماه مبارک رمضان قبل از اذان صبح به مدت 60 دقیقه تولید و پخش می کند. این برنامه با رویکرد ارشادی- تربیتی و ایجاد فضای معنوی و با طراوت سحرگاهی توأم با ذکر و تقرب به خدا تهیه  می­شود. گزارش از مراکز خدماتی و مساجد فعال ، تغدیه سحری، صحبتهای کارشناسی با موضوع اخلاق اسلامی و شرح دعای روز با تکیه بر اخلاق، ادعیه ی ماه مبارک رمضان، آواز عرفانی و اعلام اوقات شرعی اذان صبح، تلفن وپیامک مخاطبان و مطالب متنوع دیگر از آیتم های این برنامه است.
"آیدین سحر" به تهیه کنندگی رسول مهاجر و با اجرای پیمان عبداللهی در 30 قسمت 60 دقیقه ای هر روز قبل از اذان صبح  از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل پخش می شود.
رادیو اردبیل در ایام ماه مبارک رمضان سخنرانی های امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان را در مسجد میرزا علی اکبر به تهیه کنندگی پیمان عبداللهی ضبط  و هر روز ساعت 17 به مدت 30 دقیقه پخش خواهد کرد
ویژه برنامه دیگر رادیو اردبیل در ایام ماه مبارک رمضان پخش "جمع خوانی قرآن کریم" است. جمع خوانی قرآن به تهیه کنندگی رسول مهاجر هر روز از ساعت 17:55 تا 19 به مدت 65 دقیقه از صدای مرکز اردبیل  تهیه و پخش می شود.
دعای عهد به مدت 10 دقیقه از ساعت 17:30 هر روز پخش می شود.ترتیل خوانی منشاوی به مدت 60 دقیقه هر روز بعدا از اذان صبح ساعت 4:50 پخش می شود و همچنین  تفسیر قرآن توسط مرحوم حجت الاسلام جعفری نیز به مدت25 هر روز 5:50 صبح رادیو اردبیل پخش می شود.
دکتر ملا احمدی در ادامه افزود: سیمای مرکز اردبیل نیز ويژه برنامه افطاری "دعوت" را هر روز به مدت 40 دقیقه در ایام ماه مبارک رمضان بر روی آنتن می برد.این برنامه به تهیه کنندگی صمد فریدی و کارگردانی مجید علیزاده و اجرای فرح غنی زاده سیدلر هر روز ساعت 19:40 پخش می شود. دعوت از میهمانان مختلف در حوزه های گوناگون از جمله افراد خیر، اهدای عضو، معلولان جسمی، حافظان قرآن،چهرهای شاخص فرهنگی و اجتماعی ، وله های متنوع از آداب و رسوم رمضان ،آیتم حلالم کن، مداحی و تواشیح از بخش های برنامه می باشد.
برنامه ی دیگری که شبکه استانی سیمای سبلان پخش می کند، برنامه " اوباشدانلیق"(سحری)  است که هر روز به مدت 35 دقیقه قبل از اذان صبح پخش می شود.
برنامه "اوباشدانلیق" به تهیه کنندگی علیرضا فیضی و کارگردانی محبوب مهدوی و اجرای مهدی حاج محمدی با آیتم هایی نظیر مناجات خوانی، بحث کارشناسی، گزارش مردمی ، شرح دعای سحر، وله های مختلف مرتبط با ماه مبارک رمضان، بیان احکام شرعی از آنتن شبکه سبلان پخش می شود.
جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نیز به تهیه کنندگی شاهین قاسمی، علی فرج زاده هر روز راس ساعت 18 از محل مصلای اردبیل بصورت زنده و مستقیم پخش می شود. این برنامه از طریق شبکه شما نیز همزمان پخش می گردد.
معاونت خبر صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز علاوه بر خبرهای روزانه، تولید و پخش گزارش های خبری با موضوعات مساجد نمونه استان، قاریان و حافظان برتر، سفره های ساده افطاری، فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی در ماه مبارک رمضان، رمضان در بین عشایر سلحشور و مرزدار، رمضان در بین نیروهای مرزبانی و... را در دستور کار خود قرار داده است.
به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشته با موضوع مناسبت ها، اعمال و آداب و رسوم ماه مبارک رمضان، ادعیه و مناسبت ها، وله و پادکست با موضوع ماه مبارک رمضان و مناسبت های این ماه، معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مرکز اردبیل به مناسبت ماه مبارک رمضان است.