سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در ماه رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در ماه رمضان

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل در ماه رمضان

 

صدا و سیمای مرکز اردبیل امسال ویژه برنامه های مختلفی را برای مخاطبان در ماه رحمت و مغفرت تولید و پخش خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، ویژ برنامه افطاری "آیلار سولطانی " به مدت 75 دقیقه ساعت 19:45 درایام ماه مبارک رمضان برای مخاطبان از صدای مرکز اردبیل پخش  می شود .

برنامه آیلار سولطانی به تهیه کنندگی میلاد منیری وبا اجرای رباب شکرانی مقدم و نسترن خانزاده در ساختار ترکیبی نمایشی در ایام ماه مبارک رمضان قبل از افطار به زبان آذری پخش خواهد شد. محله میز رمضان گونلرینده، گزارش زنده، حکایات اخلاقی، بهداشت و تغذیه در رمضان، سی نکته از نهج البلاغه، احکام و مباحث مذهبی، تلفن و پیامک، اعلام اوقات شرعی شهرستان های استان قسمت های مختلف این برنامه را تشکیل می دهند.

همچنین شبکه استانی صدای اردبیل برنامه­ی سحری " آیدین سحر" را در ماه مبارک رمضان قبل از اذان صبح تولید و پخش خواهد می کند.

این برنامه با رویکرد ارشادی- تربیتی و ایجاد فضای معنوی و با طراوت سحرگاهی توأم با ذکر و تقرب به خدا تهیه  می­شود. گزارش از مراکز خدماتی و مساجد فعال ، تغدیه سحری،بسته صوتی شامل سخنان بزرگان،  حکایت های پند آموز از زندگی بزرگان دین، صحبتهای کارشناسی با موضوع اخلاق اسلامی با نگاهی به صحیفه سجادیه و ادعیه ی ماه مبارک رمضان, تواشیح, آوازها و مناجات عرفانی، اعلام اوقات شرعی اذان صبح، تلفن وپیامک مخاطبان و مطالب متنوع دیگر از آیتم های این برنامه است.

"آیدین سحر" به تهیه کنندگی رسول مهاجر و با اجرای رباب شکرانی مقدم در 30 قسمت 60 دقیقه ای هر روز ساعت 3 بامداد قبل از اذان صبح  از شبکه استانی صدای مرکز اردبیل پخش می شود.

رادیو اردبیل در ایام ماه مبارک رمضان سخنرانی های امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان را در مسجد میرزا علی اکبر به تهیه کنندگی پیمان عبداللهی ضبط  و هر روز ساعت 15 به مدت 30 دقیقه پخش می کند.

ویژه برنامه دیگر رادیو اردبیل در ایام ماه مبارک رمضان پخش جمع خوانی قرآن کریم است. جمع خوانی قرآن به تهیه کنندگی رسول مهاجر هر روز از ساعت 23 تا 24 به مدت 60 دقیقه از صدای مرکز اردبیل  تهیه و پخش می شود.

سیمای مرکز اردبیل نیز ويژه برنامه افطاری "دعوت" را هر روز به مدت 40 دقیقه در ایام ماه مبارک رمضان بر روی آنتن می برد.

این برنامه به تهیه کنندگی قادر فتاحی و کارگردانی موسی الرضا ابراهیم زاده هر روز ساعت 20 پخش می شود. دعوت از میهمانان مختلف در حوزه های گوناگون از جمله خیرین، چهرهای شاخص فرهنگی و اجتماعی ، وله های متنوع از آداب و رسوم رمضان ،آیتم حلالم کن، مداحی و تواشیح از بخش های برنامه می باشد.

برنامه ی دیگری که شبکه استانی سیمای سبلان پخش خواهد کرد، برنامه " اوباشدانلیق"(سحری)  است که هر روز به مدت 40 دقیقه ساعت 3 بامداد پخش می شود.

برنامه "اوباشدانلیق" به تهیه کنندگی علیرضا فیضی و کارگردانی عبدالله عزیزی با آیتم هایی نظیر مناجات خوانی، بحث کارشناسی، گزارش مردمی ، شرح دعای سحر، وله های مختلف مرتبط با ماه مبارک رمضان، بیان احکام شرعی از آنتن شبکه سبلان پخش می شود.

جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نیز به تهیه کنندگی عزیز سرخانی هر روز راس ساعت 18 از محل مصلای اردبیل بصورت زنده و مستقیم پخش می شود. این برنامه از طریق شبکه شما نیز همزمان پخش می گردد.

معاونت خبر صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز علاوه بر خبرهای روزانه، تولید و پخش گزارش های خبری با موضوعات مساجد نمونه استان، قاریان و حافظان برتر، سفره های ساده افطاری، فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی در ماه مبارک رمضان، رمضان در بین عشایر سلحشور و مرزدار، رمضان در بین نیروهای مرزبانی و... را در دستور کار خود قرار داده است.