جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان برای ایام پایانی ماه صفر - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان برای ایام پایانی ماه صفر

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان برای ایام پایانی ماه صفر

 

همزمان با دهه آخر ماه صفر و فرا رسیدن ایام رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام هشتم، صداوسیمای مرکز زنجان ویژه برنامه هایی را در رثای اهل بیت عصمت و طهارت در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان ، شبکه اشراق طبق هماهنگی های بعمل آمده، از مورخه 4 آبان ماه لغایت هفتم این ماه هر شب از ساعت19.30بمدت20دقیقه ضمن برقراری ارتباط زنده تلویزیونی از طریق مجریان و گزارشگران مستقر در آستان قدس رضوی، مردم استان را در جریان حال و هوای مشهدالرضا قرار خواهد داد.

 مشابه این برنامه از ساعت12.30دقیقه ظهر روزهای یکشنبه تا سه شنبه بمدت15 دقیقه بصورت زنده پخش می شود.

ویژه برنامه رحلت پیامبر اکرم(ص) از ساعت21امشب با حضور کارشناسان و صاحبنظران حوزه و دانشگاه، مادحین و شاعرین اهل بیت و برقراری ارتباط زنده با حرم مطهر امام رضا از شبکه اشراق پخش خواهد شد و مشابه برنامه یاد شده از ساعت9.30دقیقه صبح روز پنجم آبان ماه به روی آنتن خواهد رفت.

تجمع بزرگ آذری زبانان در حرم مطهر رضوی، با مداحی حاج ولی اله کلامی و حاج مهدی رسولی بمدت90دقیقه از ساعت20.30 دوشنبه ششم آبان ماه بصورت زنده از شبکه استانی اشراق پخش خواهد شد .

دیگر ویژه برنامه شبکه اشراق مقارن با روز شهادت هشتمین اختر آسمان امامت از ساعت9.30دقیقه صبح روز سه شنبه بصورت زنده به روی آنتن خواهد رفت.

شبکه استانی صدا در برنامه زنده آخشاملار که ویژه رحلت حضرت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی(ع)است با دعوت از اساتید حوزه به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت رسول اکرم(ص) و نقش اخلاق بی نظیر آن حضرت که به خلق عظیم مشهور است در بسط و توسعه دین اسلام در سطح منطقه و جهان می پردازد.

بخش نمایش، اجرای زنده مداحی و قرائت شعر همچنین تبیین رویدادهای معاصر با امام حسن مجتبی(ع) از دیگر بخش های این برنامه است که از ساعت18امروز پخش خواهد شد.

ویژه برنامه ای هم با محوریت ادبیات مدح و شعر در رثای رحلت پیامبر اکرم(ص) از ساعت 9صبح روز یکشنبه5آبان ماه باحضور مادحین و شاعرین آئینی از شبکه استانی صدا پخش خواهد شد.

همچنین برنامه شب های ایران که از شبکه های سراسری صدا و شبکه های استانی  بصورت زنده پخش می شود امشب از ساعت30دقیقه بامداد بمدت دو ساعت میهمان مرکز زنجان خواهد بود.

امسال برای نخستین بار همزمان با شب شهادت هشتمین ستاره سپهر ولایت اجری مشترک صدای مرکز زنجان با مرکز خراسان رضوی از ساعت17و سی دقیقه روز دوشنبه ششم آبان ماه و  ساعت 9صبح روز سه شنبه بصورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم  با تولید 5گزارش ویژه خبری، از حال و هوای مردم استان در روزهای آخر ماه صفر خبر گزارش خواهد داد.