جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام نوروز - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام نوروز

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام نوروز

 

صدا و سیمای مرکز زنجان همانند سنوات گذشته برنامه های شاد و متنوعی را برای نوروز 99 و آغاز سال جدید تدارک و پیش بینی کرده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سیمای مرکز زنجان نوروز 99 را با ویژه برنامه تحویل سال نو که گل بهارنام دارد به مدت 180 دقیقه از ساعت6 صبح آغاز می کند. پخش زنده مراسم تحویل سال نو و بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب، معرفی جاذبه های گردشگری استان، ارتباط با مسئولین ستاد سفرهای نوروزی، ارتباط با گزارشگران آزاد شهرهای استان، معرفی موسیقی محلی، فرهنگ بومی و آداب و رسوم نوروزی مناظق مختلف استان، ارتباط با سایر مراکز استانی وشبکه های سراسری و گزارش از اماکن مذهبی و تاریخی شهرهای استان، از آیتم های این ویژه برنامه است.
برنامه"بایرام گجه لری" عنوان دیگر ویژه برنامه ای است که بمدت 60دقیقه از اول تا سیزدهم فروردین از ساعت 21هرشب به تهیه کنندگی علی رجبی با آیتم های مختلفی مانند گزارش طنز، دابسمش، نوروزنامه، مسابقه پیامکی و موسیقی محلی، اوقات شادی را برای بینندگان به ارمغان خواهد آورد. امسال با توجه به انتشار ویروس کرونا هشدارها و آخرین اخبار این بیماری هم با برقراری ارتباط مستقیم، همچنین دعوت از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان از آیتم های این برنامه است.
10
برنامه  40 دقیقه ای «باهار نغمه سی» با موضوع معرفی آداب ،رسوم و معرفی اماکن تاریخی و گردشگری استان و موسیقی بومی ، 5 برنامه شادمانه نوروزی ویژه کودک و خردسال با عنوان" اتل متل" و 5 برنامه 10 دقیقا ی ایران87 باموضوع معرفی استان زنجان، از دیگر برنامه های نوروزی شبکه اشراق خواهند بود.
پخش سیما هم روزانه با پخش2 فیلم سینمایی و یک فیلم سینمایی ویژه نوجوانان در قالب برنامه شادمانه، سریال های نوروزی به زبان محلی و فارسی، مستند های نوروزی و دهها سرود و وله بهاری میهمان سفره های هفت سین بینندگان خواهد بود.
معاونت صدای مرکز زنجان هم نوروز ۹9 را با ویژه برنامه «  نوروز گلی»  آغاز می کند .این برنامه بمدت 120 دقیقه حال و هوای تحویل سال را به سمع شنوندگان می رساند و از آیتم های این برنامه می توان به مواردی از قبیل  پخش بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب، دعوت از میهمانان ایثارگر و آزادگان سرافراز و نقل خاطراتشان از لحظات سال تحویل دوران دفاع مقدس و زمان اسارت،تهیه گزارش از مزار شهدا و امامزاده سید ابراهیم (ع)، ارتباط با کاروان راهیان نور ، کربلای معلی ، مشهد مقدس، قم و حرم مطهرشاهچراغ  تهیه گزارش از خانواده های  شهدای مدافعان حرم ، تهیه گزارش از سرای سالمندان، بیمارستان ها ،آتش نشانی،و تهیه گزارش از هواشناسی ، کنترل راهها و هلال احمر ، بسته های آموزشی در خصوص بیماری کرونا، تغذیه نوروزی و شعر خوانی و  معرفی آداب رسوم مناطق مختلف و جاذبه های گردشگری و سنت های ویژه عید نوروز و .... اشاره کرد.
«
نازلی بهار» دیگر ویژه برنامه ای است که در ایام نوروز در 15 برنامه 120 دقیقه ای بربال امواج میهمان شنوندگان استان زنجان خواهد بود و روزانه  تا 13 فروردین با بخش های متفاوتی از جمله ، موسیقی، گزارش ، کارشناس، ارتباط با مرکز خدمات رسانی، هواشناسی، پلیس راه، هلال احمر، اطلاعات اورژانس و معرفی مراکز گردشگری زنجان و با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح در ایام نوروز از رادیو زنجان پخش خواهد شد.
ضمن اینکه صدای استانی مرکز زنجان با 15  برنامه 120 دقیقه ای «یازگلدی» 15برنامه تحویل آرزوها، آینه در آیته، قند و عسل، نوگروز، ایران را بگردیم، و30برنامه 5دقیقه ای شیرینی خونه ایران  با موضوع استقبال از آیین های نوروزی از اواخر اسفند ماه سالجاری تا پایان تعطیلات میهمان مخاطبان خود خواهد بود.
معاونت خبر مرکز هم همگام با سایر معاونتهای تولیدی تدارک ویژه ای برای ایام نوروز انجام داده است . پخش گزارشهای تولیدی مختلف از مناطق گردشگری و تفریحی استان، معرفی صنایع دستی زنجان ، سفرهای نوروزی و ..... از برنامه خبرگزاری صداوسیمای مرکز زنجان برای ایام نوروز است .
معاونت فضای مجازی مرکز هم با تولید10مستندکوتاه از بناهای تاریخی، 10 تایم لپس از ابنیه فرهنگی، 10پوستر، 3اینفوگرافیک، 2مستند گزارشی، 10 پادکست،2 موشن گرافیک و ایجاد صفحه ویژه نوروز99 در سایت مرکز به استقبال نوروز می رود.