جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان در ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان در ماه مبارک رمضان

 

صدا و سیمای مرکز سمنان در ایام ضیافت الله با تدارک ویژه برنامه هایی در هنگام افطار و سحر با مردم خدا جو و روزه دار استان سمنان همراه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان صدای این مرکز برای هنگام افطار ویژه برنامه زنده نشانی بهشت را از ساعت 19 الی 21 با این آیتم ها به روی آنتن خواهد برد:

بحث کارشناسی پیرامون دعای روز ماه مبارک رمضان ، گنج سخن که شرح خطبه های نهج البلاغه می باشد ، بحث بهداشتی روزه و ماه مبارک رمضان با نام سیب سلامت ، زیارت خاصه ائمه اطهار با نام سلام بر باران ، معرفی شهدای رمضان ، یار مهربان که معرفی کتب ویژه ماه مبارک رمضان است و پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان توسط آیت الله شاهچراغی .

 نشانی بهشت به تهیه کنندگی حجت الله یحیایی و اجرای علیرضا امینیان ، اعظم کاشانی ، مازیار حاجعلیان ، زهره سیادتی و با گزارش هایی از مهران مجید پناه پخش خواهد شد.

نسیم سحر عنوان ویژه برنامه سحر گاهی صدای مرکز سمنان  به تهیه کنندگی محمد اکبری و گویندگی محمد رضا خطیبی است که در سحر گاهان ماه مبارک رمضان بصورت زنده از ساعت 3 الی4:30 با آیتم های زیر پخش خواهد شد:

بحث کارشناسی متناسب با موضوع برنامه ، شرح دعای ابو حمزه ثمالی ، شرح دعای روزهای ماه مبارک رمضان ، دل گفته هایی با موضوع انتظار فرج و امام زمان (عج) ، کلام بزرگان در خصوص اهمیت ماه مبارک رمضان ، مهر سحر با موضوع نقش بانوان در تهیه سفره های افطار و سحر ماه مبارک رمضان ، گزارش هایی از مشاغل شبانه به همراه پیامک ها و تلفن های مخاطبان .

این گزارش همچنین حاکی است سیمای استانی مرکز سمنان نیز با ویژه برنامه زنده افطار بنام لطیف مثل عشق به تهیه کنندگی حسین سنگسری و کارگردانی مهدی ابراهیم خانی با آیتم های متنوع از ساعت 19 الی 20:45 با مردم روزه دار همراه خواهد بود.

آیتم های لطیف مثل عشق که با اجرای مهران مجید پناه از مهدیه سمنان به روی آنتن خواهد رفت عبارتند از :

موذن که آشنایی با موذنین محلات و مساجد استان خواهد بود ، اسرار روزه که  شامل ناگفته هایی از روزه داری است ، معرفی آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان ، میهمانان حضوری از فرهیختگان و نخبگان و خیرین هم استانی و گفتگو با آنان به همراه موسیقی و سرود هایی با تصاویر متناسب با ماه مبارک رمضان.کارگردان تلویزیونی لطیف مثل عشق روح الله فخرو می باشد.

همچنین سیمای استانی مرکز سمنان برای اوقات سحرگاهی بینندگان هم استانی خود ویژه برنامه زنده نسیم سحر را از ساعت 3 الی 4:30 به تهیه کنندگی محمد رضا ولی نژاد کشتلی و کارگردانی سید کاظم سرور با آیتم های زیر در نظر دارد:

نسیم هدایت که بحث کارشناسی پیرامون موضوعات قرآنی ، اخلاقی و عرفانی است ، شرح فرازهایی از دعای ابو حمزه ثمالی ، گفتگوی تلفنی با ائمه جمعه شهر های مختلف استان متناسب با موضوع برنامه ، پخش فراز هایی از دعای ابو حمزه ثمالی با نام نسیم وصل ، پخش دعای مخصوص سحر ، پخش مناجات سحر گاهی ، گزیده هایی از سخن بزرگان پیرامون ماه مبارک رمضان ، پخش دعای روز و نماز جماعت صبح. نسیم سحر را سید محمد مهدی صالحی اجرا خواهد کرد.