سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در ایام الله دهه فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در ایام الله دهه فجر

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در ایام الله دهه فجر

 

مرکز لرستان با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلف سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرد.
ویژه برنامه‌ های «شکوه ایران» در رادیو لرستان هر روز  به‌طور زنده از ساعت 9 تا 10 به تهیه کنندگی خانم درجزینی و گویندگی خانم سلاحورزی و  ویژه برنامه «سفر نامه»  به تهیه کنندگی سید فرزاد والی زاده از ساعت 16 تا 17:30 با حضور در شهرستانهای مختلف استان و برنامه باغ انقلاب با موضوع معرفی افراد نخبه استان که در انقلاب متولد شده اند و همچنین برنامه های سلام لرسو، پیام زاگرس، جوان، ماهور هر روز با قسمت‎های جذاب و متنوع پیروزی انقلاب راجشن می‌گیرند. رویکرد اصلی این برنامه‌ها تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف و نقش مردم در به ثمر رساندن پیروزی انقلاب  اسلامی است.  پخش قسمت‌های متنوع مانند گزارش، نمایش‌ های طنز اوامر ملوکانه، موسیقی‌ و تصنیف‌های جذاب محلی و دعوت از چهره‌ها و
خانواده های موفق و شاخص، مرور خاطرات انقلاب، مصاحبه با شخصیت های انقلابی از قسمتهای این برنامه ها است.
همچنین سیمای مرکز لرستان در سی و نهمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ویژه برنامه «سرچراغ» هر روز از ساعت 18 تا 19به ‌طور زنده میهمان خانه های مردم می شود و با دعوت از مسئولان اجرایی استان و چهره‌های انقلابی لرستان دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی  و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام حوزه‌ها ونقش اثرگذاری مردم و روحانیت استان لرستان را در پیروزی انقلاب اسلامی تبیین و اطلاع رسانی می کند. تهیه‌کننده این برنامه مهدی رحیمی راد و  مجری آن محمد اساره  است .
ویژه برنامه«وایک» (باهم) هر شب بطور زنده از ساعت 21 تا 22 با رویکرد تفریحی، سرگرمی و با قسمت‌هایی چون اجرای نمایش‌های طنز با حضور بازیگران مورد علاقه مردم، اجرای موسیقی‌های انقلابی و محلی لرستان، مصاحبه با هنرمندان لرستانی، دعوت از چهره‌های انقلابی از میان قشرهای مختلف اعم از روحانیون، بازاریان، کارگران، کارمندان و خانواده‌های انقلابی، شب‌‎نشینی‌های جذاب و متنوع در میان خانواده‌های چهره‌های انقلابی لرستان، پخش تصاویر مستند از حضور مردم و روحانیت لرستان در راه پیمایی های انقلاب اسلامی، گزارش‌های متنوع از سراسر شهرستان‌های استان و ...این ایام را گرامی می دارد. تهیه کننده و مجری این برنامه  فرزاد پیرداده است. برنامه های خانواده، سلام آبادی و کودک  هم به فراخور موضوع به این ایام خواهند پرداخت. همچنین حضورگسترده مردم لرستان را در راهپیمایی 22 بهمن از شبکه افلاک و شبکه ها مختلف سراسری بطور زنده
پخش خواهد شد. برنامة فرهنگ و هنر با رویکرد معرفی هنر انقلابی نیز در این ایام هر روز از شبکة افلاک پخش خواهد شد، در برنامة نیم نگاه نیز جشن های مردمی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر کشیده می شود.
واحد خبر مرکز لرستان نیز در ایام الله دهه فجربا دعوت از مسئولان اجرایی استان در برنامه گفتگوی ویژه خبری و پخش گزارش هایی از دستاورد ها و خدمات نظام و انقلاب و همچنین معرفی چهره های انقلابی و شهدای انقلاب استان و مصاحبه با خانواده های معظم آنها و پوشش خبری محافل شعر انقلاب و معرفی آثار و اسناد مکتوب انقلاب اسلامی این ایام را گرامی می دارد.
در فضای مجازی نیز سرودهای انقلابی مدارس سطح استان در کانال مرکز بارگذاری شده، تقویم شهدای انقلاب و معرفی شهدای شاخص انقلاب به صورت عکس نوشته، روزشمار دهه مبارک فجر به شکل اینفوگرافی، فراخوان عکس انقلاب و پویش مردمی برای نصب پرچم در سردر منازل، از اقداماتی است که در دستورکار معاونت فضای مجازی لرستان قرار دارد.