سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در اربعین حسینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در اربعین حسینی

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در اربعین حسینی

 

درآستانه اربعین حسینی، صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با تولید و پخش ویژه برنامه هایی، دل و جان شیفتگان و محبان اهل بیت (ع) را روانه کربلای معلا می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، شبکه استانی سیمای جهان بین با ویژه برنامه «شهر عشق» به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی و اجرای ابوالفضل هادی پور با مردم عزادار استان همراه می شود.

برنامه «شهر عشق» در بخش های نوحه و مرثیه سرایی، شاعران عاشورایی، مباحث کارشناسی و گفتگو با پیرغلامان حسینی از روز سه شنبه هجدهم ماه صفر به مدت سه شب از ساعت21 به مدت60 دقیقه و در روز اربعین از ساعت 9 صبح به صورت زنده از سیمای جهان بین پخش می شود و در سایر برنامه های روتین از جمله «زیر یک سقف» و «بچه ها سلام« هم به موضوع اربعین پرداخته می شود.

همچنین برنامه «عقیق» ویژه اربعین سید و سالار شهیدان و یاران و اصحاب باوفایش در بخش های مرثیه خوانی، کارشناس، گزارش، نماهنگ، شعرخوانی شاعران هم استانی و میان برنامه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه همزمان با نوزدهم و بیستم ماه صفر ساعت21 به مدت45 دقیقه به تهیه کنندگی صالح جلیلی و اجرای جمال خدابخشی به روی آنتن می رود.

شبکه استانی سیمای جهان بین در روز اربعین حسینی با ویژه برنامه «قافله عشق» از ساعت17:20 دقیقه در ارتباط تصویری زنده با کربلای معلا، دل های محبان و شیفتگان را روانه صحن و سرای امام حسین و حضرت ابوالفضل(علیهما السلام) می کند.

رادیو جهان بین هم با ویژه برنامه «اربعین عشق» به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی و با بخش های مباحث کارشناسی، تلفن و پیامک های شنوندگان، گزارش، مداحی، مرثیه سرایی و شعرخوانی شاعران هم استانی در روز اربعین حسینی از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه با شنوندگان و عاشقان خاندان عصمت و طهارت همراه می شود.

همچنین در روز اربعین برنامه «پیام استان» به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی و گویندگی شهلا جمشیدیان با محوریت طرح مواسات و کمک های مؤمنانه در ماه های محرم و صفر در نقاط مختلف استان و با بخش های شعرخوانی، حدیث، مداحی، نوحه و ارتباط با خبرنگاران آزاد شهرستان ها برای مطلع شدن از حال و هوای اربعین و عزاداری های مردم با توجه به شرایط موجود کرونایی از ساعت16:30 به مدت 90 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

معاونت خبر صدا و سیمای استان هم با تهیه و پخش گزارش ها و برنامه های مختلف خبری به انعکاس رویدادهای مربوط به اربعین حسینی می پردازد، تولید و پخش14گزارش خبری مرتبط با موضوع اربعین، شش ارتباط زنده تصویری و تلفنی با خبرنگاران شهرستان ها در روز اربعین در ارتباط با آئین های عزاداری در این روز، انعکاس26 خبر و گزارش تولیدی در سایت خبرگزاری صدا و سیما و همچنین انعکاس 84 خبر، عکس و نماهنگ در کانال خبرگزاری از فعالیت ها و برنامه های معاونت خبر مرکز چهارمحال و بختیاری در این مناسبت است.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان نیز، همزمان با اربعین حسینی با ایجاد صفحه ویژه اربعین در وب سایت، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، تولید استوری موشن، پادکست و ویدئوکست، بارگذاری محتوای تولیدی و تأمینی در پیام رسان ها و وب سایت و معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی همراه می شود.