سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک رمضان

صدا و سیمای مرکز گیلان با چهار برنامه رادیویی و چهار برنامه تلویزیونی با هم استانی های عزیز در ماه مبارک رمضان همراه خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در رسانه استانی به شرح ذیل می باشد : «نان و خرما» ویژه برنامه افطار رادیو گیلان هر روز ساعت 19 به مدت 120 دقیقه با بخش های مختلفی از جمله : گزارش، نمایش، بخش کارشناس تغذیه و کارشناس مذهبی، پیام های تلفنی، موسیقی، ادعیه ، اذان و ... با مخاطبان خود همراه خواهد شد. «تمنای وصال» ویژه سحر نیز هر روز از ساعت  2:30 بامداد به مدت 120 دقیقه با بخش های مختلف : گزارش، موسیقی، فرازهایی از نهج البلاغه ،حکایت های دینی و آداب و رسوم مربوط به سحر، ادعیه ،حکایات و متون ادب فارسی،پندها و نکات اخلاقی، بحث کارشناسی، اذان و..تهیه و پخش می شود.  این ویژه برنامه شب های احیا مراسم شب های احیا را برای مخاطبان به صورت زنده پخش خواهد کرد. برنامه های «تفسیر قرآن » با تفسیر آیه های قرآن کریم توسط آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت هر روز ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه و «سخنرانی ائمه جمعه استان » نیز با سخنان ائمه جمعه استان در خصوص ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 6 به مدت 30 دقیقه از رادیو پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه استانی سیمای مرکز گیلان نیز با برنامه های «ماه منیر»،«نسیم سحری»،«تفسیر قرآن» و «ترتیل خوانی قرآن کریم» با بینندگان شبکه باران همراه خواهد شد.

«ماه منیر » ویژه افطار  ماه مبارک هر روز ساعت 20 به مدت 70 دقیقه به صورت زنده تهیه و پخش می شود. گزارش های متنوع ،پخش موسیقی،دعوت از میهمانان ،ادعیه و نیایش ،اذان و..از بخش های این برنامه به شما می آید . برگزاری کمپین پردیس نیکوکاری با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره ) با هدف کمک به ایتام و تهیه جهیزیه نوعروسان از ویژگی خاص این برنامه می باشد. «نسیم سحری» نیز ساعت 3:40 با بخش کارشناسی ،پخش مناجات ،ادعیه،اذان و... ازسیمای باران به هنگام سحر پخش می شود. برنامه «تفسیر قرآن» با تفسیر آیه های قرآن کریم توسط آیت الله قربانی هرشب به مدت 25 دقیقه و برنامه «ترتیل خوانی قرآن کریم » هر روز از ساعت 14:30 به مدت 60 دقیقه ازمصلی امام خمینی (ره) رشت به صورت زنده از شبکه باران پخش خواهد شد.