جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز

 

صدا و سیمای مرکز البرز با برنامه های ویژه ای در ماه مبارک رمضان میهمان خانه های هم استانی های البرزی خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در رادیو البرز ویژه برنامه افطار با نام " همه دعوتیم "90 دقیقه قبل از اذان مغرب به تهیه کنندگی  حمد علی بیگی و سید سعید حسن تاش به روی آنتن صدای البرز می رود .

از آیتم های این برنامه می توان به نمایش، گزارش، کارشناسی، تفسیر یک آیه از قرآن، اطلاعات بهداشتی در خصوص تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان، آموزش یک غذای محلی ویژه افطار ، سخنان بزرگان در باب روزه و نماز، تواشیح مناسب لحظات اذانگاهی ، تلاوت اذانگاهی و پخش اذان ادعیه ، نگاهی به جایگاه روزه در میان دیگر ادیان و ملل  بخش ادبی و نگاهی به روزه و ماه رمضان در اشعار شاعران نام برد .

 اين برنامه در عین رعایت حال و هوای معنوی لحظات اذانگاهی افطار با شادی و نشاط و انرژی همراه است .

" قرار عاشقی" نیز عنوان برنامه ویژه لحظات سحر است که از رادیو البرز پخش خواهد شد.

تهیه کننده این برنامه محمدرضا خاکپور و محمدعلی بیگی هستند که به مدت 90 دقیقه این برنامه را بر روی آنتن رادیو البرز می برند.

از آیتم ها این برنامه می توان به بخش تفسیر دعای روز و تفسیر موضوعی نهج البلاغه، تواشیح  ،همخوانی دعای سحر ، اذان ، دعای روز و دعای فرج، پخش و خواندن نجواهای شبانه مخاطبان بصورت تلفنی و پیامکی ، معرفی سحری خوانان قدیمی استان و بیان خاطرات گذشته و پخش سحری خوانی به جهت بیان پیشینه ی مذهبی و فرهنگی استان، روایت رمضان در هشت سال دفاع مقدس از زبان رزمندگان و ایثارگران و آزادگان، گزارش معرفی مساجد سطح استان که برنامه های ویژه و سفره سحری دارند، قصص قرآنی بصورت روایت وتولیدی بهمراه آرم وافکت زیر کلام روایت، پخش دعای روز بصورت ضبطی در ابتدای برنامه اشاره کرد .

 علاقمندان  می توانند روی  موج اف ام ردیف  94/9 مگاهرتز شنونده برنامه های رادیو البرز باشند.

در سیمای مرکز البرز نیز برنامه  "دعوت" قبل از اذان مغرب به مدت یک ساعت به تهیه کنندگی مسعود متانی و با اجرای سعید طلایی به روی آنتن سیمای مرکز البرز می رود .

در این برنامه میهمانان از چهره های شاخص استانی و مسلمانان خارجی ساکن در استان حضور دارند. همچنین بخش داستانک با گویش کرجی ، گزارش موضوعی ، میهمانی های افطاری و معرفی هنرهای اسلامی از دیگر آیتم های این برنامه است .

ویژه برنامه سحر نیز با عنوان "خدایا دوستت دارم "به تهیه کنندگی سید رضا مدنی و اجرای سید حسنعلی مومنی از سیمای استان البرز یک ساعت قبل از اذان صبح پخش خواهد شد .

آواز مناجاتی، حکایات، آوای منبر و دعای سحر و نماز و مناجات از بخش های مختلف این برنامه است .