سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای مرکز البرز

 

علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز از تولید و پخش حدود 14 هزار و 520 دقیقه برنامه در سیمای مرکز البرز و حدود 8 هزار و 70 دقیقه برنامه در رادیو البرز  ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک گفت در سیمای مرکز البرز برنامه ای با عنوان "ماه عاشقی " قبل از اذان مغرب به مدت یک ساعت به صورت ترکیبی- استودیویی به روی آنتن خواهد رفت .

در برنامه ماه عاشقی بخش هایی مانند دعوت از  چهره ها و میهمانان ویژه  در نظر گرفته شده است ، از بخش های ویژه این برنامه می توان به برنامه مسجد و انقلاب اشاره کرد که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب تهیه شده است .

همچنین در ویژه برنامه مربوط به افطار بخش ویژه مربوط به شعار سال "حمایت از کالای ایرانی "در نظر گرفته شده است که در این برنامه گروههای تولیدی با حضور در خط تولید کالاهای ایرانی پای صحبتها این قشر زحمتکش مینشینند و در یک جمع صمیمی روزه خود را با همشهریان عزیز افطار خواهند کرد.

مدیرکل صدا و سیمای البرز افزود ویژه برنامه سحر نیز با عنوان "نسیم سحر" از سیمای استان البرز یک ساعت قبل از اذان صبح با بخش هایی مانند مناجات ، حکایات ، آوای منبر و دعای سحر و نماز و مناجات پخش خواهد شد  .

علی رامک گفت از برنامه های ویژه این ماه می توان به پخش جمع خوانی قرآن کریم که برای اولین بار به صورت پخش زنده از سیمای البرز پخش میشود اشاره کرد .این برنامه با همکاری تمام نهادهای فرهنگی بخصوص همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان از ساعت 16:30 تا 18 از امامزاده حسن (ع) تهیه و پخش خواهد شد .

رامک گفت در رادیو البرز نیز ویژه برنامه افطار با نام " همه دعوتیم "90 دقیقه قبل از اذان مغرب به روی آنتن صدای البرز میرود که از آیتم های این برنامه می توان به نمایش، گزارش ، کارشناسی، تفسیر یک آیه از قرآن ، اطلاعات بهداشتی در خصوص تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان ، آموزش یک غذای محلی ویژه افطار ، سخنان بزرگان در باب روزه و نماز، تواشیح مناسب لحظات اذانگاهی و پخش ادعیه ، نگاهی به جایگاه روزه در میان دیگر ادیان و ملل ، بخش ادبی و نگاهی به روزه و ماه رمضان در اشعار شاعران نام برد .

رامک همچنین افزود : "قرار عاشقی" نیز عنوان برنامه ویژه لحظات سحر است که از رادیو البرز به مدت 90 دقیقه  با آیتم هایی همچون تفسیر دعای روز و تفسیر موضوعی نهج البلاغه، تواشیح  ،همخوانی دعای سحر ، اذان ، دعای روز و دعای فرج ،  پخش و خواندن نجواهای شبانه مخاطبان بصورت تلفنی و پیامکی ، معرفی سحری خوانان قدیمی استان وبیان خاطرات گذشته و پخش سحری خوانی به جهت بیان پیشینه ی مذهبی و فرهنگی استان، روایت رمضان در هشت سال دفاع مقدس از زبان رزمندگان و ایثارگران و آزادگان، گزارش معرفی مساجد سطح استان که برنامه های ویژه و سفره سحری دارند،قصص قرآنی بصورت روایت وتولیدی بهمراه آرم وافکت زیر کلام روایت، پخش دعای روز بصورت ضبطی می توان اشاره کرد .

 علاقمندان  می توانند روی  موج اف ام ردیف  9/94 مگاهرتز شنونده برنامه های رادیو البرز باشند.