جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان صدا و سیمای مرکز بوشهر - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان صدا و سیمای مرکز بوشهر

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان صدا و سیمای مرکز بوشهر

 

برنامه های بوی بهشت و سبوی سحر در رادیو  و برنامه های ساحل رحمت  ، اهل سحر و نوای ملکوت ویژه ترتیل قران ویژه رمضان در تلویزیون پخش می شود.

برنامه رادیویی  بوی بهشت ویژه افطار ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز بوشهر برنامه بوی بهشت  ویژه افطار در 30 قسمت 90 دقیقه ای از ساعت 19:30 به تهیه کنندگی و نویسندگی حمید قائد پوری و گویندگی آزاده خرمایی از صدای مرکز بوشهر پخش می شود. بخش های این برنامه شامل: آشنایی مردم با فوائد روزه داری – ایجاد فضای مفرح برای لحظه های عصرگاهی روزه داران – معرفی مشاغل مرتبط با ماه مبارک رمضان – گفتگو با قاریان کلام وحی – تهیه گزارش و گفتگو با روزه اولی ها – معرفی سفره های افطاری ساده در ماه مبارک رمضان در منازل – مساجد خصوصا روستاها و جلب توجه مردم برای تهیه افطاری نیازمندان – شیوه های طبخ افطاری ها و سحرهای بومی – ارتباط زنده تلفنی با دیگر مراکز استان در برنامه ها – پخش مناجات – قران _ اذان و ادعیه ماه مبارک رمضان

 سبوی سحر  ویژه سحر ماه مبارک رمضان به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه از ساعت 3:30 به تهیه کنندگی و نویسندگی سعید محمدی و گویندگی احمد حاج حسینی  از صدای مرکز بوشهر پخش می شود.

این برنامه به ایجاد روحیه معنوی و درک روزه داری و سلامت ناشی از آن – تاثیر ارتباط با خدا در طول زندگی روزانه و استفاده از مناجانهای مناجات خوان ها ی هم استانی می پردازد.آیتم های این برنامه شامل: به رنگ آسمان (دعای ابوحمزه ثمالی) - بیان خاطرات رزمندگان –شهداء ایثارگران و دیگر اقشار جامعه از سحرهای ماه رمضان – داستان های قرانی – تاروز موعود ویزه امام زمان و حکمت های نهج البلاغه است

 ویژه برنامه های تلویزونی  ماه مبارک رمضان:

ساحل رحمت – اهل سحر و نوای ملکوت ویژه ترتیل قران

برنامه ساحل رحمت ویژه افطار ماه مبارک رمضان  به تهیه کنندگی علی اکبر بهزادی و کارگردانی جوهر تنگستانی از ساعت 19 از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود  شامل بخش هایی آداب و رسوم در ماه مبارک رمضان و میهمانان ویژه می باشد.

 برنامه اهل سحر ویژه سحر ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی سعید بردستانی و کارگردانی قاسم خواجه ئیان از ساعت 3:30 از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود . شامل بخش های پخش ادعیه – مناجات – مراسم سحری و مناسک رمضان در سرتاسر استان است

برنامه نوای ملکوت ویژه ترتیل قران در ماه  مبارک رمضان به تهیه کنندگی عبدالصاحب اقدسی و کارگردانی مهدی لاوری از ساعت 17:15  به صورت زنده از حسینیه عاشقان ثارالله از سیمای مرکز بوشهر پخش می شود شامل بخش های تفسیر قران و ترتیل خوانی قران کریم است .

معاونت خبر مرکز بوشهر نیز در ایام ماه مبارک رمضان با پخش گزارش های خبری با موضوع غباررویی مساجد – ترتیل خوانی قران کریم – توصیه های پزشکی در ماه مبارک رمضان – آمادگی اوقاف برای اجرای طرح های قرانی و تجهیز مساجد-  ارسال مبلغان  به مساجد-  مراسم سنتی در ماه مبارک رمضان – مواد غذایی مصرفی مردم در ماه مبارک رمضان و  شب های قدر  می پردازد .