سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های ماه محرم در صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های ماه محرم در صدا و سیمای مرکز البرز

ویژه برنامه های ماه محرم در صدا و سیمای مرکز البرز


صدا و سیمای مرکز البرز در ماه محرم برنامه های ویژه ای را  تدارک دیده است .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز از جمله این برنامه ها می توان به برنامه زنده "حماسه عشق " اشاره کرد که تلاش شده تا در این برنامه با بخش های مختلف مقتل خوانی ، معرفی پیرغلامان ، حضور کارشنان مذهبی و بحث در خصوص اخلاق حسنه امام حسین (ع) و همچنین  ارتباط با نقاط دیگر استان  حال و هوای نقاط مختلف و رسوم دیگر مناطق استان را به تصویر بکشند . قرار شبانه هر شب از ساعت 21 تا 22 میهمان هم استانیهای گرامی خواهد بود .
"سوزدل"عنوان  برنامه ای است که در ایام محرم به روی آنتن صدا و سیمای البرز خواهد رفت . در این برنامه 10 تا 15 دقیقه ای حال و هوای محرم در هیات و تکایای  نقاط مختلف استان به نمایش در می آید .
برنامه شیرخوارگان حسینی در روز جمعه 4 محرم به صورت زنده از مصلی کرج همزمان با آغاز مراسم از ساعت 8:30 صبح به روی آنتن خواهد رفت .
یکی دیگر از برنامه های شبهای محرم پخش زنده برنامه تعزیه خوانی در  روستای برغان خواهد بود که  مراسم جذاب و دیدنی این روستای قدیمی را در دو ویژه برنامه به تصویر میکشد . تعزیه خوانی در روستای برغان که از جمله معروفترین تعزیه خوانیها در کشور است در این ایام مسافران زیادی را برای دیدن تعزیه به این روستا می کشاند .
 در این ایام همچنین تجمع عظیم عاشوراییان در میدان اصلی کرج در روز هشتم محرم به صورت مستقیم از ساعت 14 تا اذان مغرب و عشا پخش خواهد شد .
همچنین در روز عاشورا و تاسوعای حسینی مراسم عزاداری حسینی در کرج به صورت مستقیم از ساعات اولیه صبح پخش خواهد شد .
همچنین رادیو البرز نیز برای این ایام برنامه های ویژه ای درنظر گرفته است . "خیمه و خاکریز" عنوان برنامه ای 30 دقیقه ای است که در10 برنامه در این ایام از ساعت 20:30 تا 21  پخش خواهد شد . پخش نوحه خوانی و سخنرانیهای مذهبی از مهمترین بخش های این برنامه خواهد بود  .
"عصر دلتنگی"، "  یک قدم تا عرش" ، "نامداران کربلا "  ،"میان برنامه شمع و پروانه" ،" در راه مانده" ،" مستند تکیه بارمله" ، "مستند شعر و شعور" و" مستند دلنوا"  از دیگر برنامه های ویژه این ایام در ماه محرم است .
در روز عاشورا  و تاسوعای حسینی نیز رادیو البرز با دو ویژه برنامه صبحگاهی و عصرگاهی  در این ایام  تلاش میکند تا عزاداریهای مردم مومن و خداجوی استان را به روی آنتن رادیو ببرد.